Blíží se další ročník největší sportovně charitativní akce Tour 4 Change, kdy handicapovaní cyklisté navštěvují vybraná města a setkávají se s dětmi základních škol.

Cílem největšího turné, které propojuje děti s handicapovanými, je změnit vnímání handicapu, děti upozornit na často podceňovanou bezpečnost při sportu, i při cestě do školy a rodiče seznámit s preventivním přístupem k nemocem, které zanechávají trvalé následky – zdravotní handicap.

Letošní ročník začne na Mezinárodní den dětí, tedy  1. 6., ve Zlíně, v rámci 55. mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Následuje Brno, Chrudim, Litoměřice a 5. 6. přijede peleton cyklistů do Prahy na Václavské náměstí. V každém městě je připraven bohatý doprovodný program pro děti včetně různých soutěží, závodů na handbiku, jízdy zručnosti na invalidním vozíku, společných projížděk na kole a hudebních vystoupení.

Celou akci organizuje nezisková společnost Černí koně, která propojuje svět handicapu se světem většinové společnosti, boří předsudky a vnáší vhled do obou světů. Turné se zaměřuje předně na děti, protože to oni jednou povedou tuto společnost, a v Černých koních vnímají, že pokud usilují o změny ve společnosti, musí začít u těch, kteří dnes naslouchají a zítra budou konat.

AV MEDIA se opět stala partnerem Tour 4 Change, kam zapůjčíme audiovizuální techniku.

Více se o turné dočtete zde.