Společnost AV MEDIA, a.s., lídr na poli prezentační, projekční a audiovizuální techniky v České republice, se dohodla na spolupráci s předním dodavatelem technického vybavení koncertů a festivalů, společností RENTAL PRO s.r.o. Díky spojení těchto dvou firem vzniká na středoevropském trhu uskupení s obratem téměř 1 miliardy Kč, které dokáže nabídnout svým zákazníkům komplexní servis v oblasti služeb a pronájmů audiovizuální techniky.

Společnost RENTAL PRO má dlouhodobé zkušenosti z mezinárodního touringu, koncertů a festivalů. „Mezi naše nejznámější reference patří kompletní zajištění projevu prezidenta USA Baracka Obamy při jeho prvním vystoupení v Evropě. Technicky jsme zajišťovali také koncerty světových operních hvězd jako Luciano Pavarotti, Jose Cura nebo Monserrat Caballe. Spolupracovali jsme při návštěvě papeže Benedikta XVI., pracovali pro Paramount Pictures Hollywood, skvěle se ukázali při úspěšných koncertech zahraničních hvězd jako Alanis Morissette, Alice Cooper, Bobby McFerrin, evropském  tour skupiny Scooter  nebo koncertech Anety Langerové, Vojtěcha Dyka & B-SIDE BAND a Čechomor  – to vše dokresluje rozsah našich zkušeností,“ říká Tomáš Ouředníček, jednatel společnosti RENTAL PRO a dodává: „Spolupráce s AV MEDIA pro nás znamená vzájemnou výměnu zkušeností, široké možnosti sdílení technologií a především možnost dalšího růstu.

Obě firmy se setkaly v nedávné době například při realizaci úspěšného projektu Olympijský park Soči – Letná, který následně získal nejvyšší ocenění v mezinárodní soutěži InAVation awards jako nejlepší projekt v kategorii Live Event a dále se umístil na druhém místě v prestižní evropské eventové soutěži EuBEA. V letošním roce obě společnosti spolupracovaly na několika scénách v rámci mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava.

RENTAL PRO je špičkou v oblasti hudebních a sportovních eventů, AV MEDIA je silná především v technickém zajištění konferenčních služeb,“ uvádí Jan Kubinec, ředitel divize pronájmů ze společnosti AV MEDIA a dodává: „Spolupráce na společném rozvoji pronájmových služeb je tedy logickým vyústěním a pokračováním růstu skupiny AV MEDIA v oblasti pronájmů.

Díky nové akvizici se tedy skupina pronájmových firem kolem AV MEDIA rozrůstá a bude schopna poskytovat svým klientům široké portfolio služeb nejvyšší kvality. „Spojení s RENTAL PRO je pro nás velmi důležitým krokem, z něhož budou profitovat zejména naši zákazníci. Díky našim společným zkušenostem se dokážeme postarat o jakýkoliv event a naplnit specifické potřeby našich zákazníků v oblasti pořádání akcí. Ze tří skladů společně pokrýváme celý středoevropský trh – Českou a Slovenskou republiku, Polsko, Maďarsko a Rakousko,“ komentuje růst skupiny David Lesch, generální ředitel AV MEDIA, a.s.

V rámci rodinné skupiny firem zaměřených na pronájem AV techniky budou na středoevropském trhu společně nyní působit společnosti AV MEDIA, YVENTECH, BRILL AV Media a nově také RENTAL PRO.