Jako každý rok by festivalová sezóna byla už pár měsíců nahrazena tou klubovou. Scházeli bychom se pod podiem a místo slunečních paprsků by nás zahřívaly taneční kreace během koncertů. Bohužel letošní rok živým koncertům nepřál, přesto chceme kulturu dostávat k lidem dál. Neustále se snažíme přiblížit zážitkům z domova srovnatelným s běžnými akcemi. Dnes vám představujeme jedinečnou technologii, která dokáže vytvořit perfektní zvukový i obrazový zážitek jako z koncertní haly! A to všechno přímo u vás v obývacím pokoji.

AV MEDIA EVENTS jako partner vývoje tohoto produktu zpoždění testovala v praxi a opravdu zpoždění dosahuje maximálně 1 milisekundy. Přenos je obousměrný a běží přes standardní internetové připojení, to znamená spojí města i země na celém světě, kde je dostupné vysokorychlostní internetové připojení. Toto zařízení se může chlubit oceněním European Heritage Award / Europa Nostra Award, které získalo v letošním roce 2020.

Zpoždění mezi koncovými jednotkami je tak malé, že dovolí muzikantům na druhém konci světa hrát souběžně i klasickou hudbu, která je nejvíce citlivá na časovou souhru interpretů. Nemluvíme zde tedy jen o klasickém streamingu, ten je pro tuto aplikaci nevhodný, a to díky zpoždění obrazu i zvuku. MVTP  technologie zprostředkuje hudební nebo jiné představení, kde divák nepozná, že jsou interpreti rozmístění na různých lokacích. Uvedeme ještě jeden příklad pro lepší představu, určitě znáte pomlky moderátorů u živých přenosů ve zpravodajství. Díky našemu řešení jsou tyto prodlevy minulostí. Zařízení má za sebou nejedno živé představení v praxi a funguje spolehlivě. My v AV MEDIA EVENTS vidíme využití této technologie i pro naše a tedy i vaše akce, historicky jsme zařízení používali pro přenos mezi olympijskými domy v rámci České Republiky a vidíme v něm využití i pro virtuální a hybridní eventy, které jsou dnes jedinou cestou sdělení informací většímu počtu diváků.

Zařízení je opravdu malé, kompaktní a v zásadě plug&play, navíc je naprosto tiché, dá se tedy použít i v menších prostorách a zvukově neruší. Velikost zařízení dovoluje jeho zaslání na druhý konec světa, a to buďto balíkovou službou nebo v příručním zavazadle. To nejlepší na závěr, zařízení je dostupné ve variantě FullHD, nebo 4K (alternativně 4x FullHD) a v nabídce je i verze 8K (tedy 4x 4K nebo 16x fullHD). Tato flexibilita značně rozšiřuje jeho možnosti tedy i využití pro konkrétní projekty. Napadlo Vás něco? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vaši myšlenku rozvineme a dotáhneme do zdárného cíle!