Pracovní prostory, ve kterých se lidé cítí dobře a rádi se do něj vracejí: osobně se potkávat, učit se, soustředit, otevřeně komunikovat, spolupracovat, spolutvořit a kreativně přemýšlet v týmu i se vzdálenými kolegy a účastníky.

Představujeme pracovní prostory pro rozdílné způsoby práce (fixní, flexibilní, agilní, hybridní…nebo práci založenou na konkrétních činnostech a scénářích).

To vše se nám podařilo vytvořit za přispění CBRE a MTMCO vytvořit výjimečné prostory s pomyslnou křižovatkou od moderních audio vizuálních technologií, přes akustické prvky, osvětlení a nábytkem až po další působivá řešení, která souvisí s chytrým, inteligentním a bezpečným pracovním prostředím. Místnosti různých velikostí jsou určeny nejen pro setkávání týmů a cross týmů v hybridním modelu, ale také pro osobní nebo plně virtuální setkání a kreativní brainstormingy. Místnosti jsou vybaveny rozličnými materiály, zejména dřevem, kovovou či betonovou stěrkou, perforovanými modifikovanými deskami a vinylem.

Dominantou neformálních prostor je nábytkově řešený strom s barem a důmyslným osvětlením, který do interiéru vnáší prvek firemního DNA, kterým je týmovost, propojení lidí a rodinnou komunitu všech zaměstnanců. Tento prostor je skvělý pro náhodná potkávání, sociální osobní interakce, soustředěnou práci či relaxování s hrnkem kávy v ruce. K dispozici je navíc knihovna, která nabízí možnost klidného a bezpečného posezení. Neformální prostory s dominantním dřevěným stromem jsou propojeny s dalšími prostory, ve kterých jsou na zdech zavěšené informativní zobrazovače s bio-filními a vizuálními příběhy. Pracovní místa byla navržena pomoci strategie smart workplace, která redefinovala počty a umístění pracovních stolů a vytvořila zázemí pro soustředěnou a nerušenou práci.

Všechny prostory jsou k dispozici v mobilní aplikaci s možností rezervace pracovních stolů, místností nebo parkovacího stání. Vybrané kancelářské prostory jsou vybaveny čidly a senzory, které automaticky vyhodnocují teplotu, intenzitu osvětlení, maximální počet přítomných lidí v budově a jednotlivých místnostech. Lze si tak jednoduše a přehledně vytvořit online vizuální přehledy a statistiky využitelnosti jednotlivých pracovních prostor. Hlavním cílem SMART WORKPLACE je smysluplné využití technologií k aktivnímu zapojení zaměstnanců i těch vzdálených s nepřetržitým rozvojem firemní kultury. Současně zajišťuje bezpečí, flexibilitu a inteligenci. 

Příklad:
Maloobchodní společnosti změnily prodejny, aby zákazníkovi zprostředkovali zážitek z návštěvy a přesvědčily jej, že k nákupu určitého druhu zboží je potřeba prodejnu osobně navštívit. Věrnostní programy leteckých společností upřednostňující zákaznickou zkušenost. Letištní salónky nás lákají, abychom trávili více času v jejich prostředí, a používali jejich mobilní aplikace s cílem zefektivnit naše naplánované cestování. Podobnými způsoby lze podpořit zaměstnance v chytrém pracovním prostředí SMART WORKPLACE. Protože i oni se během pracovního dne potýkají s měnícími se prioritami a pracovními potřebami. Společnosti, které si uvědomují, že jejich zaměstnanci jsou nedílnou součást celkového úspěchu, navrhují chytré prostory, do kterých se lidé rádi vracejí. Zde jsou osvědčené postupy, jak toho dosáhnout.

  • Myslete ambiciózně. Kam se chcete s myšlenkou chytrého pracoviště časem posunout?
  • Postupujte po krocích. Každý krok by měl být v naprostém souladu s celkovou vizí. Podívejte se kolem sebe a zaměřte se na již existující oblasti, které lidem vyhovují nebo jsou upřednostňovány.
  • Mějte odpovědnost. Neusilujte o super dokonalost. Snažte se během cesty učit novým dovednostem. Mějte potřebnou odpovědnost realizovat více na sobě navazujících součástí. 

Jak začít?

Určitě znáte Maslowovu pyramidu lidských potřeb. Na podobném principu funguje i chytré pracovní prostředí SMART WOKPLACE. Na samotném začátku jsou základní potřeby zaměstnance, které je nutné prioritně zahrnout pro následné fungování v moderním pracovním prostředí. Dále je nutné zapracovat další vylepšení a na samotném vrcholu uspokojit nehmotné emocionální potřeby, které ovlivní individuální chování, spolupráci v týmů, cross týmů či rozvoj komunity a firemní kultury. 

V posledních dvou letech jsme se podrobili rozsáhlým změnám a výraznému pokroku při vytváření funkčního chytrého pracoviště. Chcete se dozvědět více o trendech v oblasti chytrých pracovišť? Kontaktujte nás. Jsme připraveni vám představit SMART WORKPLACE praktickým způsobem. Vše si můžete vyzkoušet a ověřit ve formě zážitkové inspirace, kterou realizujeme v našich prostorách v AV MEDIA, Pražská 68, Praha 10.