Druhy zobrazovačů

  • Nejběžnější zobrazovací technikou jsou profesionální displeje/velkoformátové LCD zobrazovače (LFD). Ty mají díky svým technickým parametrům, vysokému rozlišení, široké škále velikostí a typů své místo ve všech kancelářských prostorách, ve školách, hotelech, obchodních centrech i dopravních budovách. Hojně se využívají při videokonferencích k zobrazení prezentovaného obsahu. 
  • Dalším typem zobrazovací techniky je LED technologie. Prosazuje se všude tam, kde je cílem vytvářet větší zobrazovací plochy, než které nabízí LCD technologie. Díky vysokému jasu se hodí k instalaci s větším ambientním osvětlením, například ve větších prosvětlených zasedacích místnostech. Díky modularitě umožňují LED vytvářet velké zobrazovací plochy a vybočit tak z konvenčních velikostí v poměru stran 16:9. Samozřejmostí je vzdálená správa a ovládání nastavení LED, funkce nastavení automatického jasu nebo dlouhá životnost (až 100 tisíc hodin). 
  • Kromě velkoformátových zobrazovačů se v jednacích místnostech, aulách či přednáškových sálech stále využívá projekce. Tu je nutné správně navrhnout. Do hry vstupují parametry projektoru, vlastnosti projekčního plátna i množství světla v místnosti. Ve všech případech je možné parametry ovlivnit – vyšší výkon projektoru, speciální projekční povrch, regulované osvětlení v místnosti, případně zatemnění oken. Příliš výkonný projektor nebo příliš zatemněná místnost ale neprospívají lidskému zraku, protože způsobují únavu a snižují soustředění.

ZOBRAZOVAČE

Líbí se vám tento produkt?

Spojte se s námi a my pro vás vymyslíme to nejlepší.