VEX_123

VEX 123

je robotický puk pro nejmenší děti v MŠ a ZŠ, ale uplatnění najde i u začátečníků na SŠ. VEX 123 umožňuje 3 způsoby ovládání pohybu a chování robota. Základní ovládání tlačítky na zádech puku je vhodné pro začátky a pochopení algoritmů a algoritmizace. Druhým způsobem je kodér – ovládací deska s příkazovými kartami, pomocí které žáci mohou sestavit první programy a jednoduše svůj program ladit (de-bug). Nejvyšším způsobem je programování v aplikaci s grafickým programovacím jazykem založeným na Scratchi.

vex_go

VEX GO

je základní robotická stavebnice pro začátky s konstrukcí a návrhem mechanických strojů. V první fázi mohou být stroje čistě mechanické, ve druhé fázi je lze doplnit o motor ovládaný spínačem. V rámci poslední fáze je možné zapojit inteligentní mozek robota a programovat pohyb i chování v aplikaci s grafickým programovacím jazykem založeným na Scratchi.

vex iq

VEX IQ

je robotická stavebnice vhodná spíše na druhý stupeň ZŠ, a především pak do kroužků robotiky. Výkonnější motory, více senzorů a inteligentní mozek robota s pamětí umožní stavět sofistikované robotické stroje ovládané dálkovým ovladačem nebo pohybující se samostatně dle programu a senzorů. Programování probíhá v aplikaci s možností přepnutí do grafického programovacího jazyka založeného na Scratchi. Možné je i textové programování v jazyce Python nebo C++.

Pro roboty VEX IQ každý školní rok pořádáme soutěž s novým úkolem.

VEX_EXP

VEX EXP

je stavebnice s kovovými nosníky, určená pro sofistikovanější a výkonnější roboty, než zvládnete s VEX IQ. Robota lze ovládat dálkovým ovládáním nebo naprogramovat pomocí aplikace s možností přepnutí do grafického programovacího jazyka založeného na Scratchi. Možné je i textové programování v jazyce Python nebo C++.

Vex_V5

VEX V5

je nejvyšší řadou robotických stavebnic, která využívá kovové nosníky, stejné jako EXP. Množství dílů v sadě a nabídka senzorů umožňuje stavět sofistikované autonomní roboty. I stavebnice řady V5 obsahují dálkový ovladač, a stejně jako u předchozích stavebnic lze pohyb a chování naprogramovat pomocí aplikace s možností přepnutí do grafického programovacího jazyka založeného na Scratchi. I u této stavebnice je možné také programování v jazyce Python nebo C++.

VEX_Workcell

VEX V5 Workcell

je samostatnou stavebnicí v rámci řady V5, zaměřenou na pochopení fungování průmyslových robotů a programování robotické výrobní linky. Sada neobsahuje dálkové ovládání, programovat lze v aplikaci s možností přepnutí do grafického programovacího jazyka založeného na Scratchi. Možné je i programování v jazyce Python nebo C++. 

VEX_VR

VEX VR

je virtuální prostředí, umožňující začít programovat roboty pomocí programovacího jazyka Scratch, zcela bez robotů a počátečních investic. VEX VR je zdarma a bez registrace dostupný na adrese vr.vex.com.  

Líbí se vám tento produkt?

Spojte se s námi a my pro vás vybereme pro vás to nejlepší.