Špičkové kamery světoznámé značky Blackmagic, nejkvalitnější kabeláž i s příslušenstvím nebo profi střižna umožňující vysílat eventy ve 4K rozlišení. Jak jinak než od Blackmagicu.

Přesně takový kamerový řetězec se nedávno stal součástí studií AV MEDIA EVENTS. Cíl jeho pořízení byl jasný: posunout technickou stránku eventů zase o krok dál a udělat z vaší akce do posledního detailu vychytanou událost, na kterou účastníci dlouho nezapomenou.

„Koupili jsme tři nové kamery Blackmagic URSA Broadcast G2, což je momentálně nejnovější model od tohoto výrobce. Dále jsme ke kamerám pořídili veškerou kabeláž a příslušenství, takže v pohodě dosáhneme na vzdálenost 150 metrů, a to díky optickému kabelu,“ prozradil produktový manažer David, který řetězec navrhl a ví o něm každý detail.

Součástí nového kamerového řetězce je také střižna ATEM Television STUDIO, která má hned několik 12G SDI výstupů umožňujících odbavení celého kamerového řetězce ve 4K rozlišení.

Lepší barvy i ostrost obrazu

Že nemáte představu, co konkrétně nová technika vašemu eventu přinese? Je toho spousta. Těšte se na ještě lepší barvy obrazu, maximální ostrost nebo snížení odrazu vzorů (artefaktů) obrazovek, což umožňuje speciální anti-moiré filtr.

„Toto vylepšení má největší přínos v našem LED studiu, tam je použití anti-moiré filtru opravdu znatelné a člověk okamžitě pozná rozdíl. Ale obecně bude nový řetězec skvělým parťákem i na sportovních utkáních, případně na festivalech, kde od sebe technika bývá hodně vzdálená a je třeba pořádně korigovat barvy a také zajistit bezchybnou komunikaci na trase kameraman-střihač-režisér,“ vysvětlil David další podrobnosti.

Není to jen o kamerách

Kamery jsou alfou a omegou lepšího obrazu a zážitku z eventu. Ale bez pořádného příslušenství by byl jejich úspěch jen poloviční. Proto si dal David se svým týmem záležet i při výběru detailních vylepšení ke kamerám. Sáhli po sedmipalcových hledácích, které na sobě nesou červené světlo dávající znamení řečníkovi, do které z kamer se má v živém přenosu zrovna koukat.

„Pořídili jsme také kamerové osazení, díky němuž je kameraman schopný velice rychle reagovat na požadavky režiséra, popřípadě produkce. Výhodou tohoto osazení je, že se u něj Blackmagic vydal cestou USB-C. Přenáší tak složitější protokoly a veškerá tlačítka osazení jsou díky tomu programovatelná. Máme mnohem volnější ruce a více možností,“ uzavřel David. 

Pokud letos plánujete pořádat online, hybridní nebo i živý event, rádi vám s tím pomůžeme.

Kontaktujte některého z našich konzultantů a dost možná i na vaší akci bude přítomný nejnovější řetězec kamer, který se technickými parametry řadí k absolutní špičce.

Chcete podobné řešení?