Gotický hrad Litoměřice

Královské město Litoměřice nabízí návštěvníkům města multifunkční kongresové centrum, které vzniklo v prostorách Gotického Hradu v centru města Litoměřice.

ATRAKTIVNÍ PROSTORY HRADU NABÍZÍ KONGRESOVÝ SÁL I INTERAKTIVNÍ EXPOZICI

Gotický Hrad nabízí multifunkční prostory, které okouzlí nejen návštěvníky, kteří navštíví interaktivní expozici, či degustační prostory, ale i účastníky konfenrecí, kongresů a jiných firemních setkání. Architektura objektu i moderní technologie jsou do historického prostoru zasazeny tak, aby ho ničím nenarušily, naopak, aby umocnily jeho historickou hodnotu.

KONGRESOVÝ SÁL

Kongresový sál je vybaven moderními technologiemi, které zajistí bezproblémový průběh konference či semináře. Jeho variabilní uspořádání nabízí kapacitu až 150 osob. Veškeré funkce jsou ovládány prostřednictvím řídicího systému. Stisknutím jediného tlačítka tak lze ovládat nejen projekci, ale i osvětlení v sále.

EXPOZICE ČESKÉHO VINAŘSTVÍ

Dominantou hradu je interaktivní expozice, která provede návštěvníky zábavnou a interaktivní formou historií českého vinařství od dávné historie, přes středověk a novověk až po vinohradství 20. a 21. století. Expozice pomocí zajímavých efektů, her, modelů a celkovým svým ztvárněním nadchne každého návštěvníka už od předškolního věku.

SEZNAMTE SE S KARLEM IV.

V první části expozice návštěvníky přivítá Karel IV. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost dozvědět se přímo z úst Karla IV. příběh zdejších vinic od počátku jejich historie. Vůbec poprvé u nás byla v muzejní expozici použita speciální technika tzv. Pepper's Ghost Efekt. Tato technika umožňuje návštěvníkovi setkat se s Karlem IV., jako by byl živý. Karel IV. pomocí této speciální technologie ožívá, mluví, hýbe se. Karel IV. začne reagovat ve chvíli, když kolem něj návštěvník prochází. Říká se, že „s jídlem roste chuť“. Jak je to s vínem? Jeden citát říká: Kdykoli piji víno, starosti usínají. Stejně tak je to i v expozici českého vinařství. Žádné starosti, jen zábava, hry, modely a vědomostní kvízy. Celou expozici doprovází velkoformátové fotografie s tematikou vinařství. Návštěvník si může sáhnout na dobové nástroje, které se využívaly k výrobě vína. U exponátů nechybí ani popisky psané Braillovým písmem.

V EXPOZICI VINAŘSTVÍ NESMÍ CHYBĚT SOMELIÉR

V závěru prohlídky expozice someliér radí návštěvníkům: „s ochutnávkou vína nespěchejte, vnímejte jednotlivé chutě, stejně jako věnujte čas prohlídce expozice“ a naviguje návštěvníky do další části expozice umístěné na galerii. Galerie je umístěna v patře nad konferenčním sálem. Po celém obvodu je zde zastoupeno devět vinařských oblastí svojí prezentací. Z patra mohou návštěvníci sledovat film o rekonstrukci hradu, promítaný na projekci v konfenrenčním sále.

Chcete podobné řešení?

Podobné reference