Lampionový podvečer s názvem Řeka přání se bude konat ve čtvrtek 26. listopadu od 17 hodin na břehu Vltavy u Mánesova mostu na Malé Straně. Organizátorem celé akce je nezisková organizace Letní dům.

Jedná se o 2. ročník benefiční akce, jejíž výtěžek je určen na programy podporující osobnostní rozvoj dětí bez rodinného zázemí a jejich plynulý přechod z ústavu do samostatného života. Každý lampion představuje přání konkrétního dítěte z dětského domova - co si přejí dokázat, čím by se chtěly stát... Jeho zakoupením tak můžete symbolicky přispět ke splnění těchto přání.

Nenechte si ujít podzimní kulturní happening u Vltavy spojený s vypouštěním vodních lampionů přání. K tomu divadlo, živá hudba, výtvarná a ohnivá show, čaj, svařák, občerstvení, atd. Lampiony bude možné zakoupit na místě za 100 Kč a výtěžek z jejich prodeje pomůže doprovázet konkrétní děti z dětských domovů na cestě ke splnění jejich přání.

Kdy: 26. listopadu 2015 od 17 do 19 hodin

Kde: Náplavka u Cihelné ulice (Cihelná 4, u paty Mánesova mostu na Malé straně)

Proč: Každé dítě má své sny a přání. Čím by chtělo být. Co by chtělo zažít. Čeho by chtělo dosáhnout. Většina dětí má navíc to štěstí, že jim s plněním jejich přání mohou pomoci jejich blízcí. Některé však vedle sebe nemají nikoho, kdo by je podpořil a motivoval. Pro ně samotné pak může být těžké za svými sny jít. Právě pro tyto děti je tu Letní dům, který se snaží být jim na jejich nelehké cestě dobrým a spolehlivým průvodcem.

Program, který moderuje Vojta Lavička:  

  • 17:00               Zahájení
  • 17:15                Divadlo Toymachine, představení Rytíři
  • 17:45 – 19:00  Tango Jazz Band
  • 18:00               Hromadné vypouštění lampionů na Vltavu
  • 18:15                Frances Sander & Dimitri Berzon – výtvarná show s technologií Tagtool
  • 18:45               Ohnivá show skupiny Hypnotica
  • 19:00               Zakončení