IMG_3880

Virtuální muzeum 4

Zahraniční projekty a audiovizuální interpretace

8R2A4695-2

Muzeum Slivovice

5D zážitek s vůní slivovice v nové interaktivní expozici v Praze

IMG_3490

Virtuální muzeum 3

Světelný design expozic

IMG_3301

Virtuální muzeum 2

Virtuální prohlídky expozic a digitalizace

IMG_3100

Virtuální muzeum

Sešli jsme se ve virtuálním prostoru a společně s našimi hosty jsme probrali nové trendy a inspirace v oblasti muzeí

PICT154122

Labyrintem dějin českých zemí

Výstava ke 100. výročí vzniku československého státu

PICT145612

Voda v krajině

Nová expozice Národního zemědělského muzea

026

Expozice Talent v iQLandii

Nová interaktivní expozice Talent vychází ze skutečnosti, že každý z nás je jedinečný a má k něčemu talent. Stačí ho jen objevit.

IMG_3263

Digitální planetárium v Hradci Králové umožňuje návštěvníkům nahlédnout do mikrosvěta lidského mozku

Planetárium v Hradci Králové získalo dotaci z operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, kterou použilo pro rozvoj digitálního planetária.

PICT114139

Zábavní vědecký park VIDA!

Moderní zábavní vědecký park pro celou rodinu se rozkládá na ploše 5000 m2. V novém science centru hraje hlavní roli interaktivita a exponátů se dotýkat musíte.

679

Ekotechnické centrum Alternátor

Společnost AV MEDIA realizovala projekt třebíčského ekotechnického centra Alternátor.

PICT117168

Digitální planetárium Hradec Králové

Digitální planetárium je zcela unikátní nejen novými projekčními technologiemi, ale i interaktivními expozicemi, které umožňují návštěvníkům prožít nevšední zážitek

věda a zábava pro zvídavé návštěvníky

Science centra, iQparky, planetária jsou instituce neformálního vzdělávání, které se primárně zaměřují na cílenou popularizaci vědy a techniky. Nejedná se přitom o klasickou vzdělávací instituci: důraz je kladen zejména na interaktivitu a učení formou her a samostatného objevování vědy a techniky prostřednictvím osobní zkušenosti. V rámci science center se zaměřujeme na realizaci stálých i putovních expozic. 

Koncept expozice je vytvářen ve snaze maximálně podpořit edukacizábavnou formou zprostředkovat co nejintenzivnější zážitek spojený s výkladem dané problematiky prostřednictvím interaktivního exponátu, ve spojení se zajímavým obsahem a herními prvky. K naplnění těchto cílů využíváme v expozicích mnoho nejmodernějších prvků a principů interpretace, od budování atmosféry pomocí ambientních zvuků, světelných efektů, projekcí, přes doprovodné vysvětlující animace, hry, interaktivitu až po nejmodernější holografické efekty. Vytváříme expozice, které u návštěvníků probudí emoce spojené s poznáním a jsou motivací k opakované návštěvě. V prostředí science center je důležitý fyzický kontakt. Při realizaci expozic v rámci science centra platí, že člověk si pamatuje 90% toho, co udělá.  Expozice by měla být pro návštěvníky zdrojem informací, inspirace, zábavná, hravá.

  • Komplexní přístup k řešení expozic v rámci science centra, stejně jako při řešení muzejních expozic,  zahrnuje studiiprojektobsahrealizaci a poprodejní péči. Klíčovým bodem při návrhu a řešení expozic je analýza a studie, kdy se definuje příběh, ikonické exponáty, emoce a způsob, jak je podpořit. V této fázi je klíčový tým, ve složení - scénograf, architekt, scenárista, kurátoři, AV odborníci a světelný designer.
  • Při návrhu expozice v rámci science centra je nutné navrhnout správné řešení pro systematický přístup k návštěvníkům a expozicím. Variabilita návštěvnického systému  V-PASS umožňuje navrhnout řešení pro školy, rodiny i jednotlivce tak, aby splňovala rozdílné potřeby návštěvníků. Systém mimo jiné zahrnuje nástroje pro správu obsahu, které umožňují provozovateli měnit obsah snadno a rychle bez nutnosti IT znalostí.
  • Mezi naše nejvýznamnější realizace, které jsme na poli science center realizovali patří SC VIDA!, která se probojovala do finále mezinárodní soutěže  InAVation Awards, ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči, a Techmania v Plzni, kde jsme realizovali Science on a Sphere. Mezi temporálními expozicemi je to iQLandia v Liberci s expozicí SexmisieTalent

Objevujte kouzlo vědy a techniky 

Muzeum Slivovice - 5D zážitek s vůní slivovice

Interaktivní a hravá expozice ve VIDA! SC

Služby

Snažíme se hledat optimální řešení, které uspokojí potřeby každého individuálního zákazníka. Nabízíme partnerství s cílem vzájemného dlouhodobého rozvoje.

Zajišťujeme komplexní projekční činnost v oboru audiovizuálních a prezentačních systémů. Kvalitní projektová dokumentace je základem každého úspěšného řešení.

Tým špičkových profesionálů se postará o instalaci dodané technologie. Klienti oceňují příjemné vystupování, znalost techniky, flexibilní přístup, profesionální projektové vedení a dodržení termínů.

Potřebujete získat základní dovednosti, chcete se zdokonalit nebo inspirovat ve využití ICT? Vyberte si ze široké nabídky kurzů nebo akreditovaných školení vedených zkušenými lektory z AV MEDIA.

Pokud z nějakého důvodu nepracuje námi dodané zařízení správně, pokusíme se vám co nejrychleji pomoci. Jsme tu pro vás 7 dní v týdnu.

Nabízíme pronájem a obsluhu nejmodernější audiovizuální/IT techniky pro širokou škálu akcí, od firemních školení, přes korporátní kongresy, společenské akce a veletržní expozice až po zábavné show.

Produkty

Datový projektor je zařízení, které zobrazuje signál z počítače či jiného zdroje na projekční plochu. Dataprojektor najde uplatnění tam, kde je potřeba větší obraz, než je úhlopříčka LCD monitorů.

Řídicí systémy umožňují snadné a intuitivní ovládání instalované AV techniky, ale také dalších technologií v místnosti nebo v budově.

Kvalitní ozvučení je důležité nejen v prezentačních místnostech, ale také například na chodbách hotelů, v barech nebo společenských prostorách. AV MEDIA nabízí produkty pro snímání a reprodukci zvuku.

Projekt "Věda na kouli" neboli Science on a Sphere, patří mezi nejpozoruhodnější inovace v oblasti vzdělávání.

Informační kiosky jsou interaktivním a zároveň velmi intuitivním nástrojem pro získávání požadovaných informací.

Průvodcovské systémy nabízejí návštěvníkům dané expozice spojení komfortu specializovaného průvodce a možnosti individuálního pohybu po expozici.

Operační systém pro vaši expozici

Informační technologie jsou jedna z nejdynamičtěji vyvíjejících se odvětví stejně jako neustále se dynamicky vyvíjející společnost AV MEDIA, a.s.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz