Kino Lomnice nad Popelkou

Multifunkční sál i nejmodernější kinosál

Po 7 letech projektové přípravy, intenzivního hledání dotačních titulů, podpisové akci na podporu rekonstrukce a digitalizace a diskuzích na půdě zastupitelstva města byly na jaře 2017 uskutečněny první reálné kroky vedoucí k zahájení prací. 27. srpna 2017 se v prostorech kina uskutečnilo symbolické Loučení se „starým“ kinem a na počátku září byla zahájena kompletní rekonstrukce budovy, která mimo jiné zahrnovala zmenšení délky promítacího sálu z důvodu požadavku kinotechniky na přiblížení promítací kabiny k plátnu, nové zázemí pro účinkující v prostorech vedle jeviště, technické zázemí odpovídající požadavkům na novou kinotechniku, nový prostor pro prodej vstupenek a drobného občerstvení ve foyer, demolici některých přístaveb z důvodu špatného technického stavu, změnu křivky hlediště, výměnu sedaček za moderní křesla a dvojkřesla s držáky nápojů a další drobnější úpravy.

Kompletní výměnou prošla samozřejmě i kinotechnika. Návštěvníci mohou při sledování filmů obdivovat obraz, který jim přináší 4K RGB laserový projektor Christie CP4325. Ten je prvním RGB laserovým projektorem nainstalovaným v České republice. Vyniká především kvalitou obrazu, dlouhou životností a nízkými provozními náklady. Diváky oslní nejen kvalitou obrazu, ale především nádhernými barvami a dokonale vykreslenými detaily obrazu (kontrast 6000:1). 

Dalším prvenstvím je použití HDR obsahu Eclair Color. EclairColor přináší divákům intenzivní zážitek z promítaného filmu především díky kvalitní reprodukci barev, vyššímu kontrastu, většímu jasu, ostřejším detailům a větší hloubce obrazu. EclairColor je jako stereoskopický film bez 3D brýlí. EclairColor je nové řešení HDR (High Dynamic Range = Vysoký Dynamický Rozsah), které kombinuje procesy úpravy filmového materiálu a optimalizaci zvolených technologií projekčních systémů, které jsou již dostupné na trhu. Paleta barev je mnohem bohatší, zejména při vysoké a nízké světelné citlivosti: gradienty jsou mnohem jemnější dokonce i u těch nejtmavších barev. Dodatečný kontrast pomáhá odkrýt menší detaily, i když rozlišení vyjádřené v pixelech zůstává stejné. Barvy jsou proto přirozenější, zejména v krajině nebo na tvářích.

V kině samozřejmě nebude chybět ani unikátní zvukový systém Dolby Atmos, který diváky obklopí ze všech stran a vtáhne je do děje promítaného filmu. 

Pro potřeby multifunkčního sálu bylo naistalováno audiovizuální vybavení pro divadelní představení, koncerty, přednášky a divadelní a scénická inteligentní světla. 

Obrazovky systému digital signage (digitální zobrazování filmových plakátů a upoutávek) se objeví nejenom ve foyer, ale i před kinem.

Více se dočtete ve článku Jičínského deníku.

Chcete podobné řešení?

Podobné reference