Městský kulturní dům Říp a 3D kino

Kompletní rekonstrukce kulturního domu Říp přinesla mimo jiné i multifunkční řešení prostoru

Koncem roku 2020 byla dokončena kompletní rekonstrukce kulturního domu Říp. Součástí přestavby byla i úprava hlavního sálu, který nyní díky speciálnímu řešení výsuvného stupňovitého hlediště s kapacitou 102 míst umožňuje variabilní využití sálu pro různé kulturní vyžití. 

Podívejte se na video ze slavnostního otevření. Zdroj: iDnes.TV

 „Naše město již delší dobu postrádalo kulturní zařízení odpovídající jeho aktuálním potřebám. Kulturní dům Říp byl v době před zahájením oprav ve stavu, který se již bohužel neslučoval s jeho dalším provozem. Na problém poukázal i průzkum veřejného mínění v rámci příprav strategického plánu. Byli jsme tak postaveni před otázku, zda ho jen opravit, nebo investovat do kompletní rekonstrukce a s kolegy se přiklonili k tomuto řešení, nabízejícímu moderní zázemí pro většinu kulturních aktivit. Jedná se o památkově chráněnou budovu. V průběhu rekonstrukce se tak objevila celá řada věcí, které bylo nutno řešit až za chodu. Dnes však máme hotové moderní kulturní zařízení, které by mělo splnit všechny požadavky. Věřím, že až nově opravené prostory lidé poprvé navštíví, budou souhlasit, že jsme zvolili správně,“ řekl František Padělek, starosta města Roudnice nad Labem. (Zdroj: https://regiorevue.cz/2020/12/02/kulturni-dum-rip-opet-otevren/)

Pro filmová představení je sál vybaven DCI projektorem Christie CP2309-RGB umístěným ve speciálním akustickém boxu pod stropem. Toto řešení je vhodné zejména pro menší a atypické prostory, kde není možné promítat z projekční kabiny.  Promítá se na stahovací průzvučné metalické plátno, za kterým se z provazoviště stáhnou i zavěšené tři reprosoustavy.  Systém DepthQ umožňuje promítat i ve 3D. Jako kinoserver je využíván médiablok Dolby IMS3000. Funkci zvukového procesoru zajišťuje DataSat AP25 pro ozvučení v 7.1 zvukových kanálech.

Díky integrované elevaci lze sál jednoduše upravovat pro potřeby pořádaných akcí. Elevace se dá snadno složit a plochu sálu tak lze využít například pro plesy, taneční kurzy nebo představení pro děti.

Všichni návštěvníci z hlediště dobře uvidí na pódium, při plesech se hlediště zasune pod balkon a vznikne taneční parket,“ vypočítává výhody Luděk Jirman, ředitel společnosti Říp, která kulturní dům provozuje a zajišťuje program pro zdejší kino či divadelní sál. (Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/kulturni-dum-rip-roudnice-oprava.A201204_084351_usti-zpravy_mendl)

Chcete podobné řešení?

Podobné reference