Multifunkční centrum Hlinsko

Kino, divadlo, koncerty, přednášky, taneční, plesy, soutěže, to vše na jednom místě, pod jednou střechou

Cílem projektu byla stavba víceúčelového centra pro kulturní a společenské využití obyvatel města. Nové prostory multifunkčního centra vznikly rekonstrukcí bývalého učiliště. Polovina objektu byla zbourána a místo ní byly přistaveny nové prostory pro účely víceúčelových sálů. Dominantními prvky architektonického řešení budovy jsou keramické obklady, hliníková okna a pohledový beton. Projekt multifunkčního centra získal čestné uznání TOP INVEST 2011 za nejlepší investiční záměr. 

Objekt disponuje dvěma sály s variabilní možností využití pro kulturní a společeské vyžití

KINOSÁL

Kinosál splňuje standard DCI a umožňuje promítání filmů ve 3D. Variabilní uspořádání sálu umožňuje mechanická elevace, na které jsou umístěné sedačky. Tato elevace umožňuje jednoduché zasunutí a složení sedaček. Tímto způsobem lze jednoduše měnit uspořádání sálu podle druhu akce. Kinosál je rovněž používán pro přednášky, menší koncerty a školení. 

- základní uspořádání (na elevaci) 112 míst 
- stolové uspořádání pro konference, školení, přednášky cca 100 míst
- stolové uspořádání pro plesy 120 míst

Při složené elevaci lze sál propojit s vedlejším divadelním sálem například při pořádání plesů a zvětšit tak celkovou plochu.

 
 

DIVADELNÍ SÁL

Sedadla v divadelním sále jsou umístěna na speciální elevaci s motorovým posuvem, která umožňuje jednoduše změnit uspořádání sálu pro různé společenské a kulturní využití. Zasunutím této elevace vznikne sál pro koncerty, plesy, přednášky, taneční soutěže, taneční apod. Sál je vybaven AV technikou, ozvučením a osvětlením pro divadelní představení, koncerty apod. 

- projektor full HD Epson 5000 ANSI
- vizualizér Samsung
- ozvučovací systém DAS

- základní uspořádání 330 míst  
- rozšířené uspořádání 450 míst

 
 
 

Při návrhu řešení multifunkčního sálu pro bývalé sokolovny, kina, kulturní domy je nutné najít vhodné řešení, které již předem počítá s využitím sálu pro různé společenské akce, které se v nově vznikajících prostorách mohou konat. Již ve fázi projektu je třeba definovat nejvhodnější scénáře, které umožňují variabilní možnosti využití pro divadelní představení, plesy, koncerty, konference nebo kino. Ve většině případů se jedná o prostory, které jsou mimo jiné standardně vybavené pódiem, tanečním parketem a režijním pracovištěm. 


 
Multifunkční centrum Hlinsko od svého otevření uspořádalo mnoho zajímavých kulturních a společenských akcí, přivítalo zajímavé hosty z divadelní i hudební branže. První akcí, která se zde konala byl koncert Věry Špinarové.

Zdroj Youtube

Chcete podobné řešení?

Podobné reference