Minikino Kupé Opava

V železniční věži vzniklo nové kulturní centrum, jehož součástí je i nové minikino Kupé

Vodárenská věž, která byla postavena v poslední čtvrtině 19. století opět ožila. Věž, která měla za úkol zajišťovat dostatečné zásoby vody pro provoz parních lokomotiv, po mnoho let chátrala. Od roku 2011 je věž v rukách majitele Vladimíra Peringera, který ji koupil a proměnil ji na kulturní stánek, kde mohou návštěvníci mimo jiné navštívit expozici soch Kurta Gebauera.

Součástí multifunkčního centra je i minikino s názvem Kupé

V prostorách věže, konkrétně multifunkčního sálu, jsme realizovali asi nejmenší DCI projekci v České republice. Nainstalovali jsme zde nejmenší model projektoru Barco DP2K-6E, splňující standard DCI. Promítá se na průzvučné projekční motorové plátno se systémem bočního vypínání s projekční plochou 4x2,1 m. Zisk projekční plochy je 1,1 včetně černého kino orámování. Serverem je integrovaný mediablok Barco ICMP Alchemy. Sál je vybaven zvukovým systémem 7.1 využívající zvukový procesor DataSat AP20.

Kino Kupé dramaturgicky spolupracuje s nedalekým kinem Orion v Hradci nad Moravicí. Prvním představením, které mohli diváci v kině vidět, byly Menzelovy Ostře sledované vlaky.

Zvláštní cena poroty v soutěži „Best of Reality“

Rekonstrukce Vodárenské věže v Opavě se snažila maximálně zachovat historický charakter objektu i jeho částí. Projekt byl dokonce oceněn zvláštní cenou poroty na prestižní soutěži "Best of Reality" za nevšední revitalizaci, rekonstrukci a dostavbu technické památky. Projekt významně přispěl ke zlepšení kvality okolního prostředí a stal se zajímavou zastávkou nové cyklostezky v Nádražní ulici. Kromě investora je podle poroty také třeba vyzdvihnout a ocenit přístup Národního památkového ústavu. O vítězích 18. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Reality, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla devítičlenná odborná porota. Nominace letos získalo celkem 37 projektů v pěti základních kategoriích.

VOVO O.P.S.

Společnost VOVO o.p.s. (Vodárenská věž Opava, o.p.s.) po opravě a otevření vodárenské věže na Východním nádraží v Opavě pořádá stálé, ale také dočasné výstavy. Mezi stálé expozice patří ta, která je převážně v interiérech věnována Kurtu Gebauerovi a Opava železniční na panelech u parkoviště u vodárny.

Chcete podobné řešení?

Podobné reference