Nevšední zážitek z digitálního kina

Digitální kina nabízejí 3D promítání, které přináší realističtější zážitek, přirozený lidskému vnímání. Divák se stává součástí filmu, je lépe vtažen do děje.

Za pouhé dva měsíce proběhla nejrozsáhlejší přestavba a digitalizace kina Radotín. Výsledkem je nové prostředí, které láká diváky na nejnovější světové premiéry. Integrátorem kina je společnost AV MEDIA, která vybavila kino nejmodernějším technickým vybavením – zvukovým systémem Dolby Surround 7.1, projektorem Christie CP2220, kinoserverem Doremi ShowVault s IMB blokem do projektoru a 3D systémem Dolby.

Kino díky digitalizaci uvede více filmů

Díky 6milionové investici bude kino promítat 5 dní v týdnu vždy 2–3 filmy, jen v září bylo uvedeno 23 trojrozměrných projekcí, a již od října nabízí nedělní lahůdky – poprvé celosvětovou premiéru historicky prvního baletu ve 3D – Giselle. Investiční akce hrazená z většiny z vlastních zdrojů městské části Praha 16 zahrnovala v prvním kroku digitalizaci kina včetně ozvučení sálu systémem Dolby Digital Surround, instalace akustických panelů, elektroinstalace, úpravy vzduchotechniky a s tím související stavební úpravy. Na to navazovalo pořízení projektoru, nové plátno a nadstavba pro 3D projekci. Vše bylo dokončeno v původním plánovaném termínu, tedy do konce prázdnin,
a tak si v úterý 6. září mohli první zájemci užít promítání ve špičkové technologii (Lví král ve 3D a Muži v naději). Díky rozsáhlé rekonstrukci se nyní v Radotíně budou promítat
premiérové tituly, ale zároveň zůstanou zachovány tradiční cykly, představení pro rodiče s nejmenšími dětmi a Filmový klub. Lahůdkou pak budou nedělní představení, vždy jedno v měsíci, díky kterým si užijí i milovníci špičkových oper či baletu.

Chcete podobné řešení?

Podobné reference