Výstavu Císař Karel IV. vidělo přes 70 tisíc lidí

První česko-bavorská zemská výstava Císař Karel IV. 1316–2016 pořádaná k příležitosti 700. výročí panovníkova narození skončila ve Valdštejnské jízdárně 25. září.

Pražští návštěvníci měli možnost zhlédnout na dvě stovky děl mapujících osobní i politický život Karla IV. Řada z nich u nás již pravděpodobně nebude znovu vystavena. Výstava byla jedinečná nejen počtem exponátů, které byly Národní galerii zapůjčeny z celého světa, ale hlavně moderním a originálním pojetím celé události. O technickou stránku a hladký průběh se postarala AV MEDIA.

Kurátoři se rozhodli představit císaře ve zcela novém světle – ukázali portrét Karla IV. s jeho pozitivními i stinnými stránkami, bez ideologických předsudků. Výstava navíc nebyla jen tradiční přehlídkou muzejních exponátů, návštěvníci se mohou těšit na audio výklad, kroniky převedené do elektronické podoby či mobilní aplikaci, která je zároveň průvodcem po celé výstavě. AV MEDIA dostala časově i instalačně náročné zadání. Naši technici vytvořili ve velmi krátkém časovém úseku unikátní edge blending půl kruhovou projekci – složili obraz ze čtyř projektorů a to bez jakéhokoliv viditelného přechodu. Součástí je i výkonný čtyř výstupový počítač se speciálním softwarem na blending a zarovnání obrazu. Postarali jsme se také o ozvučení výstavy.

V Praze jsme měli možnost si výstavu prohlédnout od 15. května do 25. září 2016. Od 20. řijna bude k vidění v Norimberku, kde bude mít své pokračování v Germánském národním muzeu až do začátku března 2017.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference