Výstava Vně a uvnitř

Od 2. 10. 2014 do 11. 1. 2015 můžete v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze obdivovat výstavu Vně a uvnitř, s podtitulem Móda a umělá vlákna 2. poloviny 20. století.

O výstavě

Výstava představuje zhruba osmdesát módních oděvů od padesátých do sedmdesátých let 20. století. Současnost je zastoupena modely oděvní návrhářky Moniky Drápalové, za něž autorka získala v loňském roce cenu Czech Grand Design. Klíčem k výběru exponátů ze sbírek UPM se staly umělé textilní materiály, ze kterých jsou vyrobeny dnes již ikonické oděvy, jako například silonové prádlo a punčochy, dederonové košile, šusťáky, tesilové a krimplenové oblečení. Celou instalaci oživuje videoprojekce pohrávající si s vlákennými strukturami a unikátními mikrosnímky. Jejím autorem je Pavel Mrkus, vyhlášený časopisem Art & Antiques osobností roku 2013. Oděvy umístěné na stojanu v předsálí expozice jsou určeny nejen k dotýkání, ale i k vyzkoušení.

AV MEDIA zapůjčila celkem 14 projektorů, díky kterým ožila videoprojekce po obvodu celého sálu. Popisky k jednotlivým vystavovaným oděvům se promítaly pomocí projektorů a střídaly se v české a anglické mutaci.

Další informace o výstavě se dočtete zde.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference