< Zpět

Redigitalizace kina Šumava v Klatovech

Kino Šumava v Klatovech prošlo redigitalizací, díky které bylo uvedeno do provozu i letní kino. Projekt byl spolufinancován ze státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Klatovy1
Klatovy2
IMG_0002
img_0672_1
Město Klatovy logo

Město Klatovy

V dubnu 2013 se podařilo získat dotaci díky ROP NUTSII Jihozápad. Zastupitelstvo města rozhodlo o financování projektu, který je financován z 85% z dotací a zbytek jde z prostředků města. Projekt s názvem "Zatraktivnění areálu letního kina v Klatovech na kulturní centrum", vytvořila projekční kancelář Karla Kučery. Cílem projektu byla komplexní rekonstrukce kina a jeho přestavba na kulturní centrum, ve kterém bude možno provozovat i řadu jiných kulturních akcí.

Rok realizace: 2015
Kategorie: Kina, Kultura

Kino Šumava v Klatovech prošlo v roce 2010 digitalizací a bylo jedním z prvních kin v ČR, které mělo možnost díky DCI technologii promítat filmové premiéry.

Jak i po pěti letech provozu udržet krok s dobou?

Odpovědí na tuto otázku je redigitalizace. V kině Šumava byl původní 2K projektor nahrazen digitálním projektorem 4K NEC NC3240C s rozlišením 4096 x 2160 a původní kinoserver byl nahrazen novým 4K Doremi IMB-ShowVault. Zvukový systém byl rozšířený z 5.1 na 7.1 kanálů. Díky evropským dotacím se podařilo zrekonstruovat letní kino, do kterého byla přesunuta původní technologie z kina Šumava (původní projektor NEC NC3200C a kinoserver Doremi DCP2000).

Kino Šumava nyní disponuje sálem s kapacitou 240 míst a letní kino má kapacitu 450 osob. Díky redigitalizaci nyní obě kina nabízí návštěvníkům skvělý zážitek z digitálního kina.

Video z rekonstrukce letního kina (zdroj Youtube)

Integrované technologie v Kině Šumava KlatovyIntegrované technolgie v letním kině Klatovy

Digitální projektor 4K NEC NC3240C (4096 x 2160)
Technologie zobrazení 3xDMD, kontrastní poměr 2200:1
Nové projekční plátno
DCI server  4K Doremi IMB-ShowVault, umožňující přehrávání 4K
zařízení pro profesionální vzdálenou správu
...

2K projektor NEC NC3200S
nové projekční plátno, vhodné pro venkovní použití
kinoserver Doremi DCP2000
...

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz