< Zpět

Zvuková revoluce s Dolby Atmos v Premiere Cinemas

Premiere Cinemas v Hostivaři a Olomouci přináší divákům zcela nový zážitek při sledování filmů

Premiere Cinemas logo

Premiere Cinemas

PREMIERE CINEMAS PRAHA HOSTIVAŘ je díky použití nejnovějších technologií a nejlepšího vybavení nejmodernějším multikinem v Praze.  Osmi sálové multikino s kapacitou 1750 míst v obchodním centru Park Hostivař v Praze bylo poprvé veřejnosti otevřeno v roce 2000. V červnu 2012 prošlo kompletní modernizací a je nyní vybaveno zbrusu novými sedadly, měkkými koberci, digitálními promítačkami, obrovskými projekčními plátny a dalším technologickým zařízením.

PREMIERE CINEMAS OLOMOUC
je díky použití nejnovějších technologií a nejlepšího vybavení nejmodernějším multikinem na Moravě.  Šesti sálové multikino s kapacitou 952 míst v obchodním centru Galerie Šantovka v Olomouci disponuje nejnovější progresivní technikou, nejvyšším rozlišením obrazu 4K ve 2 sálech, 3D nové generace DepthQ ve 3 sálech, novou dimenzí obrazu HFR ve všech 6 sálech a Dolby Surround Soundem 7.1 v 5 sálech. Největší sál multikina s kapacitou více než 350 míst je vybaven revolučním prostorovým zvukem Dolby Atmos a jeho stříbrné plátno Harkness Spectral 240 o rozměrech 19 x 8 metrů je největším v Olomouci.

Rok realizace: 2015
Kategorie: Kina, Kultura

Dolby Atmos přináší divákům unikátní prostorový zvuk. Zcela nové zpracování zvukového designu by se dalo přirovnat ke sledování 3D filmu. Divák je tak do dějě vtažen, nejen díky obrazu, ale i zvuku, který umocňuje dokonalý filmový zážitek. To co odlišuje Dolby Atmos od Dolby 5.1 je, že není pevně stanoven počet použitých reproduktorů. Počet reproduktorů je vždy navržen v souladu s velikostí sálu. 

Jedním z prvních kin v České republice, kde byl Dolby Atmos nainstalován, je Premiere Cinema Hostivař a OLOMOUC

Premiere Cinemas Hostivař a Olomouc disponuje nejnovější 4K projekcí a projektory Christie a Barco. Novinkou, která zajisté potěší diváky je unikátní zvukový systém Dolby Atmos, který umožňuje ještě větší filmový zážitek.

Technologii Atmos představila společnost Dolby Laboratories začátkem roku 2012 v USA. Novinka slibovala perfektní prostorový zvuk, vtáhnutí diváka přímo do děje a především „něco nového“, co má přesvědčit návštěvníky do kina zajít. Zajímavé na Atmosu v první řadě je, že není pevně stanoven počet použitých reproduktorů, jako tomu je u Dolby 5.1, 7.1 apod. Vše zde závisí na velikosti sálu a ačkoliv by se mohlo zdát, že bude problém s kompatibilitou u zvukové stopy a různých sálů s různým počtem reproduktorů, není tomu tak. Zvuk pro Atmos je totiž strukturován tak, aby byl dopočítáván až na místě promítání speciálním zvukovým procesorem. Zvuková stopa je u vybraných snímků součástí tzv. DCP (Digital Cinema Package) formátu, jejž kino obdrží od distributora. Standardní kino má reproduktory umístěné ve 2D rovině, což znamená, že jsou umístěny po stranách, vepředu a vzadu. Dolby Atmos má reproduktory umístěné i na stropě, které vytváří tzv.efekt „object based“, tzn. že každá věc ve filmu je objekt a vytváří nádherné prostorové efekty. Film Gravitace získal za zvuk Dolby Atmos Oskara.

Více o Dolby Atmos zde

- až 48 reproduktorů po celém obvodu sálu a na stropě kina
počet reproduktorů není pevně stanoven (závisí na velikosti sálu)
prostorový zvuk, který diváka obklopí ze všech stran, tzv. "object based"
ještě lepší filmový zážitek

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz