< Zpět

Kino Pilotů láká na hollywoodské premiéry i festivalové filmy

Řešení "boothless cinema" je skvělým řešením pro menší kina, která nemají možnost instalovat projektory do projekčních kabin

003
027
037
056
PICT128581
PICT128590
Kino Pilotů logo

Kino Pilotů

Kino Pilotů navazuje na tradici vršovického Kina Pilotů ze 30. let a Kina Zahrádka založeného už v roce 1908. Kino Pilotů má dva sály, které se jmenují Luke a Han. Dohromady se do nich vejde 150 diváků. Program Kina Pilotů je stavěn tak, aby mohl hostit film každého typu, a aby jediným limitem výběru byl vkus rezidentních a hostujících dramaturgů, nikoliv "národnost", žánr, zaměření nebo stopáž.

Rok realizace: 2016
Kategorie: Kina, Kultura

V současné době se vrací trend menších kin, která uvádí filmy, které se nedostávají do běžné distribuce. K těmto kinům patří i Kino Pilotů, jehož počátky sahají do 30. let minulého století. Provozovatelem tehdejšího kina byl Svaz československých pilotů. V devadesátých letech kino svůj provoz ukončilo a prostory byly využívány jako klub nebo jako squashové centrum. V letošním roce proběhla celková rekonstrukce, díky které nyní kino disponuje dvěma sály, které jsou vybavené nejmodernější technologií a divákům nabízí komfortní prostředí a skvělé filmové zážitky. Současným provozovatelem kina je Jan Macola ze společnosti Mimesis Film. Ten se chce především zaměřit na filmy uváděné na přehlídkách, jako je festival v Locarnu nebo San Sebastiánu.

Původní sál byl rozdělen na dva menší sály s celkovou kapacitou 150 míst. Při rekonstrukci se podařilo zachovat i některé původní architektonické prvky architekta Štrunce. Vzhledem k tomu, že se jedná o menší prostory, bylo nutné přejít k řešení, které umožňuje instalovat kinoprojektory bez projekčních kabin, tzv. "boothless cinema". Tyto projektory jsou umístěny ve speciálních protihlukových boxech. V nich jsou instalovány projektory NEC NC900A-C. V kině jsou dále instalovány kinoservery Doremi DCP 2K4 pro sál Luke a Doremi DCP2000 pro sál Han a zvukový systém se 7.1 kanály využívající kinoprocesory DataSat AP-20.

Podívejte se na reportáž České televize (20:23 - 25:34)
ČT

Kino Pilotů plánuje promítat nejen filmové premiéry, ale i dokumentární tvorbu a festivalové filmy, které se nedostávají do běžné distribuce. 

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz