< Zpět

CineStar na Smíchově

CineStar je čtvrtým kinem, ve kterém jsme realizovali unikátní zvukový systém Dolby Atmos

PICT134798
PICT134792
PICT134793
PICT134796
PICT134797
CineStar logo

CineStar

Multikino CineStar Anděl vám představuje novou dimenzi zvuku Dolby Atmos. Cinestar je druhá nejrozšířenějších síť multikin v Česku. Na českém trhu působí již od roku 2001 a soustředila se na výstavbu multikin v českých a moravských regionech, aktuálně má 12 provozoven.

Rok realizace: 2016
Kategorie: Kina, Kultura

Unikátní prostorový zvuk Dolby Atmos je dalším důvodem, proč zajít na film do kina. Tento dokonale čistý zvuk, který se díky rozmístění reproduktorů dostává divákům pod kůži, doplňuje zážitek z promítaného filmu a přenáší diváky do jiné dimenze. 

Proč Dolby Atmos?
Jedná se o unikátní zvukový systém. Zajímavé na Atmosu v první řadě je, že není pevně stanoven počet použitých reproduktorů, jako je tomu u Dolby 5.1, 7.1 apod. Vše zde závisí na velikosti sálu a ačkoliv by se mohlo zdát, že bude problém s kompatibilitou u zvukové stopy a různých sálů s různým počtem reproduktorů, není tomu tak. Zvuk pro Atmos je totiž strukturován tak, aby byl dopočítáván až na místě promítání speciálním zvukovým procesorem. Zvuková stopa je u vybraných snímků součástí tzv. DCP (Digital Cinema Package) formátu, jejž kino obdrží od distributora. Standardní kino má reproduktory umístěné ve 2D rovině, což znamená, že jsou umístěny po stranách, vepředu a vzadu. Dolby Atmos má reproduktory umístěné i na stropě. To vytváří tzv.efekt „object based“, tzn. že každá věc ve filmu je objekt a vytváří nádherné prostorové efekty a zvuk tak diváky obklopuje ze všech stran. Dolby Atmos je "Oskarový zvuk", který přináší divákům skutečný prožitek z promítaného filmu.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz