< Zpět

Sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu

Bělá v pohybu je projekt zaměřený na rozvoj cestovního ruchu v regionu Jesenicka

DSC_0536
DSC_0503
DSC_0524
DSC_0520
DSC_0612
IMG_20160811_133626
Bělá v pohybu logo

Bělá v pohybu

Obec Bělá pod Pradědem začala začátkem roku 2015 práce na budově bývalého kina. Ano, konečně se stalo skutečností, co si mnozí občané přáli. Začala se realizovat oprava budovy bývalého kina. Aby budova byla nejen hezká, ale i dostatečně využitá, využili jsme mezery v oblasti turistického ruchu. Hlavním problémem totiž na Jesenicku je, kam jít, když je škaredé počasí a nebo když se chcete zabavit v interiéru. Proto jsme přišli s myšlenkou centra s názvem "Bělá v pohybu". Podařilo se získat dotaci a tak již nic nebránilo v jeho realizaci.

Rok realizace: 2016
Kategorie: Kultura

Hlavním cílem projektu bylo vytvořit místo, které bude vyhledávané dospělými i dětmi, především za špatného počasí, kdy není možné objevovat krásy přírody. Nové centrum mělo původně vzniknout v budově bývalého kina. Prostory však byly ve velmi špatném stavu, proto na místě kina vyrostla takřka novostavba, která nyní slouží návštěvníkům všech věkových kategorií, malým, velkým, kteří nechtějí sedět doma u televize, ale mají rádi aktivní životní styl.

V prostorách nově vzniklého sportovně zábavního centra si návštěvníci prostřednictvím simulátorů mohou vyzkoušet lyžování, biatlonovou střelnici, nordic walking nebo horskou cyklistiku. Pokud nejste příznivci simulátorů, můžete vyzkoušet vlastní fyzické síly na lezecké stěně, lanové dráze nebo balančních plošinách.

Na své si zde přijde jak malý návštěvník, tak i jeho dospělý doprovod

Pro děti do dvanácti let je v horním patře vybudován „Dětský svět“, ve kterém si mohou najít nejen mnoho herních atrakcí, ale i dřevěné naučné panely nebo se mohou vzdělávat pomocí interaktivních dotykových displejů s naučným obsahem. Pro starší děti a samozřejmě také pro rodiče je v přízemí „Svět sportu“, kde si návštěvníci mohou okusit, jak je náročné střílet na biatlonové střelnici, zaposilovat si na TRX, svézt se na lyžařském simulátoru nebo si ověřit svoji kondici na analyzačním přístroji. A to není vše. Je pro ně připraveno mnoho dalších atrakcí. Každé stanoviště doprovází dotykové obrazovky, kde se návštěvníci dozvědí základní informace o výživě, tělesných parametrech a jednotlivých sportech.

Moderní technologie poutají pozornost návštěvníků

Díky modernímu pojetí volnočasového centra jsou děti v „Dětském světě“ vtaženi do tajů jesenické přírody. Nejvíce je upoutají obrazovky, na kterých si s rodiči mohou nejen přečíst o zvířatech žijících v okolí, ale také si mohou poslechnout hlasy těchto živočichů. Ve „Světě sportu“ láká všechny návštěvníky hlavně biatlonová střelnice, kterou v nejbližší době ve spolupráci s AV MEDIA bude doprovázet bruslící deska. Díky ní si budou moci návštěvníci vyzkoušet, jak je těžké pro závodníky střílet během závodu.

"Do budoucna bychom chtěli centrum rozšířit o další zajímavé atrakce, tak aby i lidé vracející se k nám opakovaně u nás našli něco nového", říká Robert Neugebauer, místostarosta Bělá pod Pradědem.

Zajímavý koncept, který láká návštěvníky

"Náš projekt se těší velkému zájmu veřejnosti. Hned na první den, který jsme pojali jako den otevřených dveří, se přišlo do našeho centra podívat více než 400 lidí. Lidé nejen z regionu, ale také turisté hodnotí nápad a celý koncept jako zajímavý a přínosný pro cestovní ruch na Jesenicku. Naše centrum kromě rodin navštěvují také školky, školy, ale konají se zde i narozeninové oslavy nebo sportovní tréninky sportovců."  

David Migal Sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz