Kino Panorama Vítkov

Prostory, ve kterých na vás dýchne atmosféra třicátých let

Kino z roku 1930, které bylo v roce 2005 vyhlášeno Národní kulturní památkou, prošlo náročnou rekonstrukcí. Hlavním předpokladem pro úspěšnou rekonstrukci kina bylo propojení autentických prvků ze třicátých let v kombinaci s moderními technologickými trendy.

Dle slov ředitele Národního památkového ústavu v Ostravě, Mgr. Michala Zezuly, se rekonstrukce a památková obnova velmi zdařila. Cílem NPÚ není mít „mrtvé domy“, ale zvolit správnou míru ponechání původního vybavení, výzdoby a prvků nových, moderních.

Roční rekonstrukce, která byla zahájena po šestiletém uzavření kina, zahrnovala kromě modernizace kinosálu kompletní rekonstrukci celé budovy, a to jak interiéru, tak exteriéru.

Kinosál má nyní k dispozici 207 nových kino-sedaček a 19 míst v lóži. Právě lóže je dominantou, která byla zachována z původních prvků. Žádné jiné kino v republice lóže nemůže divákům nabídnout. Z hlediska modernizace sálu bylo zvětšeno i pódium, které nyní nabízí prostor pro různé debaty, přednášky, představení apod. Kino prošlo zároveň digitalizací dle DCI standardu. Jedinečný filmový zážitek, filmové premiéry, komfortní prostředí, skvělý obraz i zvuk, ale i možnost zvolit si prostřednictvím FB stránek film, který chcete vidět..to vše vás čeká při návštěvě nového kina ve Vítkově.

O realizaci kino-technologií se postarala společnost AV MEDIA. V kině byla naistalována následující technologie:

  • Christie CP2215
  • Kinoserver IMP-S2
  • Technologie DepthQ
  • 7-kanálový zvuk (Audioprocesor DataSat AP25, zesilovač Crown, reproduktory Crown)

Chcete podobné řešení?

Podobné reference