ULTRA! ULTRA!

Vladimir 518 pokřtil svůj třetí solový počin, album s názvem Ultra! Ultra!, během velkolepé audio-vizuální show.

Vladimír 518 je jeden z nejdéle působících raperů české hip hop scény, člen skupiny PSH a zakladatel labelu-seskupení Bigg Boss. Během června probíhá křest jeho nového alba s názvem Ultra!Ultra! a to hned ve čtyřech městech – v Praze, Brně, Bratislavě (22.6. Nu Spirit Club) a Ostravě (23.6. Hlubina).

Křty alba Ultra! Ultra! Vladimira 518 budou bezesporu velkolepou podívanou a oslavou perfekcionalismu. „Pro mě jsou křty takovým vyvrcholením mojí třetí sólové desky, dalo by se říct, že to jsou nejdůležitější eventy za posledních několik let. Je to jakýsi manifest toho co dělám, jak to dělám, je to moje komplexní dílo,” říká Vladimir 518 o nadcházejících křtech třetího horizontu svojí sólové tvorby, alba Ultra! Ultra!.

Technologické dominanty vystoupení Vladimira 518 jsou hned dvě. Tou první je 3D projekce, kterou fanoušci mohou vidět díky speciálním brýlím, které dostávají u vchodu. Odborným konzultantem tohoto technologicky náročného řešení byl Jan Buriánek z AV MEDIA a o odbavení na místě se postaral náš technický tým. Druhou technologickou dominantou je kinetický trojúhelník, který se pohyboval všemi směry z centra pódia. Uprostřed trojúhelníku je LED 3Dcube a po stranách jsou nainstalovaná světla. Na obou řešeních pracoval mnohačlenný tým několik dlouhých týdnů ve skladu AV MEDIA.

Primárním spolupracovníkem celého konceptu je David Vrbík, se kterým Vladimira pojí spousta let společné práce, ať už na jejich vlastním projektu Spam nebo v rámci divadel a scénografie. Audiovizuální projekt SPAM původně vznikl jako experimentální odnož divadelní skupiny TOW a jeho specializací bylo vždy provazování zvuku a obrazu mnoha různými způsoby. AV MEDIA spolupracuje s touto skupinou již od Olympijských her v Londýně, tedy od roku 2012. V Českém domě jsme společně poprvé zkoušeli automatickou synchronizaci audia, videa a laseru.

Nerad bych o něm [koncertě, pozn. red.] prozrazoval více, aby na lidi zbyla také nějaká překvapení. Nicméně tyhle tři koncerty se už pravděpodobně nikdy nebudou opakovat, protože zmiňovaný pódiový set up je dost náročný na přípravu a také poměrně nákladný. Takže kdokoliv má pocit, že ho zajímá co aktuálně dělám, tyhle tři koncerty jsou unikátní příležitost se to dozvědět,” dodává tajemně Vladimir. Celé je to bezesporu napojené i na Signal Festival, protože kinetický trojúhelník, původně vytvořený pro zmiňované křty se přetransformuje v další instalaci, která bude účinkovat na nadcházejícím Signalu. 

FOTO: Lukáš Wagneter / Red Bull Media House, Adam Holzl

Chcete podobnou akci?

Podobné reference