Baumit Fasáda roku 2019

Moderní Cubex Centrum Praha, jehož jsme partnerem, se stalo 25. 4. 2019 místem slavnostního vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku.

Fasáda roku je soutěž, jejímž cílem je ocenit kvalitně a zdařile realizovaný fasádní plášť stavebního díla a probíhá každoročně již skoro dvě dekády. Jedná se o prestižní a ve stavebním oboru uznávané klání, ve kterém jsou soutěžící hodnoceni odbornou porotou tvořenou architekty a projektanty.

Do letošního ročníku se přihlásilo 201 staveb. Podmínkou účasti bylo použití výrobků společnosti Baumit. Veřejná soutěž byla vyhlášena v pěti základních kategoriích, které zahrnovaly například stavbu nového rodinného domu nebo rekonstrukci historického objektu.

Kromě zvuku od naší sesterské RENTAL PRO jsme zde měli 35 metrů širokou projekční plochu tvořenou pěti projektory a mnoho druhů světel Robe. O odbavení se postaral systém Resolume. Celkový setup akce efektně doplňovaly stropní osvětlovací můstky, které jsou součástí vybavení Cubex centra. Společnost Baumit využila i velkoformátových displejů pro navigaci hostů ve foyer, a grafikou akce vyzdobila i vstup do recepce díky využití videostěny složené z osmi 55“ displejů za recepcí. Součástí akce byla velmi efektní světelná show a vrcholem večera byl následně koncert Anety Langerové.

Vítězná díla v jednotlivých soutěžních kategoriích byla oceněna soškou Fasádea. Během odpoledne byly součástí také odborné workshopy zabývající se aktuálními tématy a trendy v oboru stavebnictví a architektury. Slavnostním večerem provázel Ing. arch. Karel Kladívko.

Výsledky soutěže naleznete ZDE

Foto: Baumit, Cubex Centrum Praha, Pavel Dufek

Chcete podobnou akci?

Podobné reference