Ceny paměti národa 2014

V Národním divadle v Praze se konal pátý ročník předávání cen paměti národa osobnostem, které měly odvahu postavit se komunistické totalitě.

Na toto prestižní ocenění bylo nominováno dvacet osobností z Čech, Slovenska, Německa, Maďarska a Polska. Pět laureátů bylo oznámeno v přímém přenosu čtyř evropských televizí.

AV MEDIA se opět stala partnerem této výjimečné akce a v Národním divadla se postarala o projekci na plátna, která dokreslovala atmosféru celého večera.

V souvislosti s výročím 25 let od pádu komunismu ve střední Evropě byla pro letošní laureáty společná zkušenost života v komunistické totalitě a aktivní odpor vůči ní. Moderátorem večera byl Marek Eben a v přímém přenosu jej vysílaly Česká televize, Slovenská televize, Telewizja Polska, maďarská televize ATV a německá Mitteldeutscher Rundfunk. Režisérem večera byl Břetislav Rychlík.

„Ceny Paměti národa nejsou olympiádou v odvaze, ocenění si bezpochyby zaslouží všichni nominovaní, nejenom pětice laureátů. Naším cílem je cenami především inspirovat dnešní společnost a mladou generaci k odvaze. Podle takřka osmi stovek uznání, které nominovaným vyjádřila veřejnost na www.cenypametinaroda.cz, se nám to snad daří,“ řekl Mikuláš Kroupa, ředitel pořádající organizace Post Bellum.

Součástí slavnostního večera byl i Koncert pro hrdiny, na kterém vystoupili vždy přední umělci dané země, odkud oceněný pocházel.

Více o cenách Paměti národa naleznete zde.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference