Vzpomínání na Miloše Formana

V Paláci Žofín si lidé připomněli režiséra Miloše Formana. Součástí vzpomínkové akce na Slovanském ostrově bylo promítání Formanových filmů, hudební produkce a doprovodný program.

Jeden z nejslavnějších českých filmařů zemřel letos v dubnu v USA, kde od své emigrace z Československa koncem 60. let minulého století žil. Organizátoři nechali v rámci vzpomínkové akce na ostrově postavit stany, kde se zdarma promítaly slavné Formanovy filmy. Bohatý byl i hudební program v podání skupin ZaTrestBAND Petra Píši a Pražské MTO Universal. Lidé také mohli ochutnat občerstvení složené z oblíbených jídel a nápojů proslulého filmaře. Večerní projekci Formanových filmů zahájil přechodem nad Vltavou švýcarský provazochodec David Dimitri. Uvnitř paláce pak proběhla vzpomínková akce pro pozvané hosty.

AV MEDIA EVENTS se spolupodílela na technologickém zajištění akce. Společnost zajistila ozvučení účinkujících kapel ve vnitřní části a také v Garden Restaurant. Venkovní stany jsme vybavili velkými LCD displeji pro projekci Formanových filmů a v hlavním sále tuto roli plnila osmimetrová projekce. Stěna Velkého sálu Paláce Žofína byla namapovaná pomocí dvou projektorů Panasonic. V neposlední řadě jsme se postarali o nazvučení celého Velkého sálu pro kapely doprovázející projekci včetně symfonického orchestru.

Bylo pro nás velkou ctí podílet se na pietní vzpomínce na velikána české a československé kinematografie. Miloš Forman se do dějin české kinematografie zapsal snímky Lásky jedné plavovlásky a Hoří, má panenko. Největší slávy se mu ale dostalo po jeho emigraci do USA koncem 60. let. V zahraničí se proslavil zejména filmy Přelet nad kukaččím hnízdem či Amadeus. Za své snímky získal dva Oscary, tři Zlaté glóby či francouzského Césara. Miloš Forman zemřel letos 13. dubna ve Spojených státech amerických. Bylo mu 86 let.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference