Jedinečná výstava Bylo nebylo

Rozhýbali jsme slavné obrazy

Ponořte se do mistrovských děl impresionistů a zažijte je jako nikdy předtím. Každý tah štětcem doprovází Chopin, Ravel, Debussy a další doboví skladatelé. Impresionismus se vyznačuje převážně malbou v přírodě a zachycuje neopakovatelné chvíle, které jsou pro vás nyní živější než kdy dřív.

Imerzivní zážitek

Obrovská plátna vás přenesou například do baletních sálů. Motiv baletek je typický pro Edgara Degase, stejně jako jeho známá stáda koní. U těchto výjevů nechybí ani zvuk cvalu. Imerzivní výstava se zkrátka rovná obrovskému zážitku, kdy obrazy na plátnech ožijí a zprostředkují divákovi nezapomenutelný zážitek. Imerzivní se doslova překládá jako ponoření či vtáhnutí do děje. Nechte se vtáhnout také.

Instalace výstavy

Prostory nabízí více než 2 000 m2 projekčních ploch pokrytých 30 laserovými projektory v prostředí 3D prostorového zvuku. Samotná příprava ve Fóru Karlín trvala přibližně týden, během ní se instalovaly projektory, plátna a veškerá technika, včetně media serverů. Ty se starají o přehrávání obsahu. Ve Fóru jich máme celkem šest a každý z nich má za úkol promítat část projekční plochy. Společně vytvoří celek tak, jak jej vidíme ve finální podobě my.

Naši technici před každou projekcí pečlivě kontrolují pozice všech projektorů a jejich chod, abychom všem návštěvníkům nabídli ničím nerušený a vždy stejně kvalitní zážitek.

Zapomeňte na fronty jako v Louveru

Fórum je velmi prostorné a v sále najdete několik míst na sezení. Můžete si tak vybrat vlastní perspektivu, s jakou budete chtít výstavu pozorovat. Jedno je ale jisté – ať už se rozhodnete být ve středu dění, nebo se posadíte na jeden z krajů, vždy skvěle uvidíte a plátna vás pohltí. Tady se nemusíte mačkat v hloučku, jako před Monou Lisou a ostrými lokty soupeřit o nejlepší fotku.

“Bylo nebylo… Van Gogh, Monet, Renoir” je první ze série akcí, které chci uvádět ve Foru Karlín. Další kapitoly příběhu Bylo Nebylo… budou postupně stvořeny. V první kapitole jsem se rozhodl upozornit na krásu přírody, která nás obklopuje, tak, jak ji vidělo několik významných malířů impresionistického a post-impresionistického období," říká producent výstavy Serge Grimaux.

Přes léto výstavu můžete navštívit vždy od čtvrtku do neděle, nenechte si proto ujít jedinečnou příležitost spatřit pohybující se impresionistické skvosty ve Fóru Karlín.

 Foto: Stanislav Milata

Chcete podobnou akci?

Podobné reference