Výstava Pixar – 30 let animace

Od 15. 2. do 26. 5. 2019 se na Výstavišti Holešovice Praha koná výstava nejznámějšího animačního studia světě, Pixar. Výstava Pixar – 30 let animace, ukazuje historii i současnost světoznámého studia.

Výstava Pixar nám dovoluje detailně prozkoumat tajemství vzniku oblíbených animovaných filmů. Ač by se mohlo zdát, že je expozice určena jen pro mladší diváky, opak je pravdou. Výstavu si užívají jak starší, kteří na těchto pohádkách „vyrostli“, tak ti nejstarší, kteří oceňují preciznost při tvoření animovaných postaviček.

Zajímavostí je také speciální zařízení zoetrope, předchůdce kinematografu, které dokáže oživit modely postaviček přímo před vašima očima. My jsme se stali technologickým partnerem této unikátní výstavy v České republice. V minulosti ji měly možnost zhlédnout miliony návštěvníků po celém světě.

V rámci výstavy Pixar jsme připravili také speciální digitální učební materiál ve SMART Výukovém softwaru vhodný pro interaktivní zobrazovače, který zahrnuje motivační úkoly, informace a přípravu před návštěvou a následný kvíz a reflexe dojmů a poznatků z výstavy.

Výstavu navštívili také účastníci konference CINEMA CZECH, která sleduje nové trendy v oblasti kinematografie, přináší nové technologie a sdílí filmové novinky.

Rozhovor s paní Matouškovou z pořadatelské agentury Art Movement najdete ZDE.

Foto: Stanislav Milata

Chcete podobnou akci?

Podobné reference