Future Port Prague

Mezinárodní festival a konference o budoucnosti Future Port Prague 2018 se letos uskutečnili v Pražské tržnici v Holešovicích od 6. do 7. září 2018. Jedním z hlavních témat byla umělá inteligence a etika.

AV MEDIA se letos stala technologickým partnerem festivalu a konference Future Port Prague. Ten stejně jako v loňském roce představil i letos osobnosti z celého světa, včetně návštěvnicky atraktivních ukázek technologií budoucnosti, mezi které patří drony, autonomní a elektrické vozy, smíšená realita, roboti pro průmysl i osobní použití, smart technologie či novinky zaměřené na budoucnost energetiky a zdravotnictví.

AV MEDIA celou akci technologicky zajistila a dodala AV vybavení jak pro venkovní festival, tak pro konferenci, která se uskutečnila uvnitř hal Holešovické tržnice. K vidění bylo velké množství LED zobrazovačů včetně nového LED kontejneru, na kterém mohli návštěvníci sledovat závody dronů v aréně Rotoramě. Na konferenční část, která probíhala v Sasazu, jsme kompletně zajistili ozvučení a osvětlení – pro vystoupení s akrobatickou skupinou Losers jsme vytvořili řešení s více než 50ti světly ROBE. Další osvětlení a ozvučení jsme nainstalovali na venkovní stage. Z té běžel live stream do Press Centra a také do jedné z hal, ve které měla společnost Škoda Auto svůj business launch. Kromě projektového managementu jsme zajistili i kompletní technické odbavení venkovní i vnitřní stage.

Festival s výstavní částí (Expem) se po úspěšném prvním ročníku rozšířil na dva dny na větším prostoru. Jednodenní konferenci pro business lídry, nově doplnily navazující praktické workshopy, které umožnily účastníkům konkrétní témata uchopit.  Future Port Prague se nesl v duchu motta „dotkni se budoucnosti“. O inovacích a technologiích se nejen diskutovalo, ale bylo možné si je doslova i osahat.

Novinkou byla HR výstava Future of You, kde se nabízely pracovní příležitosti a řešily se otázky moderního HR. Svůj stánek v této zóně měla i AV MEDIA. Zcela samostatná byla aréna Rotorama, kde se odehrávaly dronové soutěže. Součástí akce bylo i světové Machine Ethics Symposium. 

„V loňském roce jsme si stanovili smělou misi - vytvořit platformu, která na jedno místo přivede jedinečný mix špičkových mezinárodních odborníků, vizionářů a stovek inovativních firem s cílem poskytnout lidem živý obraz vzrušujícího vývoje nových technologií a ukázat jim je zblízka“ říká Martin Holečko, ředitel festivalu a spoluzakladatel skupiny Etnetera Group.

Hlavními oblastmi exponenciálních technologií pro letošní ročník byly zvoleny:

  • Umělá inteligence
  • Budoucnost mobility
  • Smíšená realita
  • Blockchain
  • Smart technologie
  • Budoucnost výroby
  • Budoucnost energie
  • Budoucnost zdravotnictví

Future Port Prague přivítal i letos desítky řečníků z celého světa. Patřili mezi ně osobnosti jako Dr. Anita Sengupta, kosmická inženýrka NASA a viceprezidentka společnosti Virgin Hyperloop One světoznámého miliardáře Richarda Bransona, americký futurolog, dopisovatel Forbes a bývalý viceprezident Disney a AOL Charlie Fink či Dr. Larry Sanger, spoluzakladatel Wikipedie and CIO Everipedie.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference