Nebojte se uspořádat online koncert!

Venkovní koncerty jsou již v plném proudu. My ale ještě na chvíli zůstaneme ve studiu a připomeneme si, jak vypadal online koncert v podání Balage Bandu a hostů.

Přestože situace přeje návratům kapel a zpěváků na venkovní podia, je dobré mít neustále na paměti důležitost studií, která byla po dlouhou dobu jedinou možností, jak akci uskutečnit.

Studio v Kongresovém Centru Praha tentokrát rozezněl Oto Balage se svou kapelou a hosty. Set up se od konferencí, které se ve studiích odehrávají častěji, velmi lišil.

Kromě rozšíření příslušenství ve studiu se nám ale rozrostl také tým. A to o osvětlovače, který se postaral o parádní světelnou show. Klasické „raz dva, raz dva“ si vzal pod taktovku zvukař tak, aby byli spokojení zpěváci, hosté i sboristky.

Kameramani si užili spoustu procházek po studiu, čímž zvládli oživit koncert dynamickými záběry. Ty se postprodukčně prolínaly se statickými a vytvářely unikátní zážitek vzdálenému divákovi.

Mezi písničkami Oto k divákům několikrát promluvil a nechyběla ani diskuse s hosty – Evou Burešovou a Danem Bártou – o tom, proč si vybrali písničky, které se chystali zazpívat, právě pro tento koncert. Eva s Danem si společně za doprovodu Balage bandu střihli známou píseň One od U2. Celým večerem se nesla velmi příjemná atmosféra.

Online koncert se natáčel do brzkých ranních hodin. Jak to viděl náš tým se dozvíte ve videu!

Můžeme ale prozradit, že se i nám stýskalo po živých koncertech. Jak řekl David, náš obchodní manažer: „Chybí nám tady emoce. Lidé nepřijdou, s živým koncertem se ten onlinový nedá stoprocentně srovnat, vždy je zde trochu jiná atmosféra.“  

Těší nás, že se můžeme opět vídat tváří v tvář. Nezapomínáme ale i na to, že studia pro nás jsou a vždy budou jednou z alternativ, kterou umíme profesionálně převzít do vlastních rukou tak, aby se u nás kapela i tým cítili dobře, byť bez živého potlesku publika.

Jak vypadá online koncert?

Chcete podobnou akci?

Podobné reference