Slavnostní otevření slonince v pražské ZOO

Otevření nových domovů pro slony a hrochy uvedla mimořádná akce, které se zúčastnili čelní představitelé českého a srílanského politického života.

"Údolí slonů, které jsem dnes měl tu čest otevřít, je příslibem do budoucna. Věřím, že se nejen stane lepším domovem pro pražské slony, ale že tato investice hlavního města přispěje k další ochraně tohoto druhu a opět zlepší mezinárodní věhlas pražské zoo.“ uvedl pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Po slavnostním přestřižení pásky se vzácní hosté i s ředitelem zoo odebrali do pavilonu, kde pokřtili jménem Sita první pražské slůně. Jméno pochází ze sanskrtu a znamená čistá, zářná či jasná, objevuje se také v eposu Rámájana. 

AV MEDIA zajistila na akci pronájem LED zobrazovače a zabezpečila služby s tím spojené, včetně Full HD kamerového přenosu a záznamu ze křtu.

Sloní slečna Sita

Slonice Sita se narodila 11. února 2013 ve 13:20 hod jako první slůně za více než osmdesátiletou historii pražské ZOO. Slůně obývá spolu s Donnou, starší sestrou Tonyou a dalšími slony nový objekt v severní části zahrady, jež se slavnostně otevřel 30. března. Samice Donna je z Vietnamu, kde se narodila před šestadvaceti lety. Ve skupině se podle chovatelů projevuje jako dominantní samice, která si velmi dobře hlídá svá mláďata a pečlivě se o ně stará.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference