Videomapping rozzářil plzeňské náměstí

Plzeň získala pro rok 2015 prestižní titul Evropské hlavní město kultury. Slavnostnímu zahájení přihlíželo v Plzni neuvěřitelných 25 000 diváků.

V rámci bohatého slavnostního programu diváky nadchnul úchvatný videomapping, který byl doposud největší v ČR. Jeho celková projekční plocha na dva bloky domů kolem náměstí, katedrálu sv. Bartoloměje a dvě velká plátna pokryla okolo 5000 m². Prostor, uzavřený ze tří stran projekcí, zajistil komplexní dokonalý dojem z představení, jehož rozsah doposud neměl v České republice obdoby. Promítané obrazy byly inspirované samotným městem, krajinou, historií a světem kultury. Autory obsahu se stala společnost 3dsense. AV MEDIA poskytla celkem 12 výkonných projektorů o celkovém úctyhodném výkonu 232.000 ANSI lm.

V době instalace i v průběhu akce byly projektory napojeny na tzv. dálkovou správu, která zajišťovala neustálou kontrolu nad projektory, s možností kontroly stavu lamp, teploty projektorů, apod. Vzhledem k tomu, že hlavní dění probíhalo v lednu, byly projektory nainstalovány ve speciálních temperovaných „kejsech“, které například v noci, tzn. v době nečinnosti projektorů, udržovaly u projektorů konstantní teplotu nad rosným bodem tak, aby nedošlo k poničení projektorů.

Na této akci se partnersky spolupodílela sesterská společnost YVENTECH, která poskytla kompletní projektový management akce.

V sobotu jsme zažili výjimečný den, Plzeň se stala centrem kultury v Evropě. Zároveň jsme díky bohaté účasti v průvodech i na náměstí dokázali, že Plzeňané projekt přijali. Zahájení se stalo krásným vstupem do roku s mnoha různými, zajímavými akcemi a projekty, které nás čekají,” říká první náměstek primátora Martin Baxa. “Snažili jsme se při zahájení ukázat vysokou kvalitu a přinést emoce, což se podařilo. Jsem také rád, že projekt již začíná působit jako podpora turismu. Loni touto dobou bylo do Plzně v jedné cestovní agentuře z Německa objednáno deset autobusů, nyní je jich dvě stě,” doplňuje ho ředitel Jiří Suchánek. Zahájení se zúčastnila řada hostů z řad osobností politického života - například předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr kultury Daniel Herman, komisařka EU Věra Jourová, řada velvyslanců a dalších hostů.

Další informace o projektu naleznete na www.plzen2015.cz.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference