f0

Na Hrubínce učí informatiku již podle nové koncepce

ZŠ F. Hrubína patří k těm školám, které v tomto školním roce začaly vyučovat předmět informatika podle nové koncepce. Ta se s trochou nadsázky dá považovat za „revoluci“ v této vzdělávací oblasti.

ROBOTIKA_10_1-01

Nová informatika – začněte jednoduše

Nabízíme ucelenou řadu robotů a robotických stavebnic pro mateřské, základní i střední školy, včetně školení a metodiky. Obojí můžete využít jak ve výuce, tak i v klubech robotiky.

4_Piliře-01

4 pilíře úspěšné realizace

Dnešní generaci obklopují atraktivní technologie od útlého dětství.

DSC_0749

SŠ AUTOMOBILNÍ A INFORMATIKY V PRAŽSKÉ HOSTIVAŘI

Jsou zde čtyři nové vysoce vybavené učebny. Tyto třídy byly navrženy tak, aby vznikly prostory vybavené různorodou nejmodernější technikou a byly využitelné pro co největší počet různých předmětů.

Informatika a Robotika 

Nová podoba RVP ZV přináší řadu změn. Dochází k začlenění nové klíčové kompetence – digitální – a nového vzdělávacího oboru informatika

Tzv. 'nová informatika' zahrnuje čtyři oblasti:

  • Data, informace a modelování
  • Algoritmizace a programování
  • Informační systémy
  • Digitální technologie

Pro řadu pedagogů jsou tyto změny zcela nové, potřebují se s nimi podrobně seznámit, pochopit je a získat návody a inspiraci, jak je začlenit do svých ŠVP a následně přímo do výchovně-vzdělávacího procesu. To vše najdete na portále www.veskole.cz. Naši lektoři i konzultanti vám pomohou zorientovat se v problematice revize RVP a 'nové informatiky'. Co tyto změny znamenají pro školy? A především: jak můžeme ve škole začít? Ukážeme vám, že robotika ve školách má smysl a že se jí nemusíme bát. A to vše doplníme praktickým školením a metodikou s připravenými úlohami, které můžete hned použít ve vlastní výuce. Vše najdete na www.vexrobotika.cz

Robotika rozvíjí u žáků jemnou motoriku, kreativitu při hledání alternativních řešení, jejich tvůrčí schopnosti, představivost i fantazii. Mimo to si žáci při práci ve skupinách zdokonalují své sociální a komunikační dovednosti, učí se sdílet myšlenky a zpětně hodnotit svou činnost a postupy. 

  • Robotické stavebnice SAM Labs a VEX Robotics rozvíjejí klíčové dovednosti žáků a studentů. A to včetně kompetence digitální, kterou nově zavádí aktuální revize RVP ZV. 
  • VEX Robotics nabízí širkou škálu robotů a stavebnic od MŠ až po SŠ. 
  • Celosvětově neustále sílí ve vzdělávání trend robotiky, kódování či gamifikace. Robotika jako podpora výuky (nejen) technických oborů ve školách je spojení, o kterém nelze vůbec pochybovat. Kromě vzdělávací hodnoty rozvíjí jemnou motoriku, logické myšlení, kreativitu žáků při hledání alternativních řešení, jejich tvůrčí schopnosti, představivost i fantazii.  Navíc nyní je přímo nedílnou součástí 'nové informatiky'.
  • Do výuky polytechniky se stále více zapojují nové technologie jako virtuální realita nebo 3D. 
  • Pro bezproblémové a spolehlivé fungování ICT technologií ve škole je nutností stabilní, dostupná a bezpečná síťová infrastruktura s dostatečnou konektivitou.

  AKTUÁLNÍ CENÍK PRO ŠKOLY  nabídka školení  Nabídka pro NPO

odborné laboratoře 

Služby

Snažíme se hledat optimální řešení, které uspokojí potřeby každého individuálního zákazníka. Nabízíme partnerství s cílem vzájemného dlouhodobého rozvoje.

Zajišťujeme komplexní projekční činnost v oboru audiovizuálních a prezentačních systémů. Kvalitní projektová dokumentace je základem každého úspěšného řešení.

Tým špičkových profesionálů se postará o instalaci dodané technologie. Klienti oceňují příjemné vystupování, znalost techniky, flexibilní přístup, profesionální projektové vedení a dodržení termínů.

Potřebujete získat základní dovednosti, chcete se zdokonalit nebo inspirovat ve využití ICT? Vyberte si ze široké nabídky kurzů nebo akreditovaných školení vedených zkušenými lektory z AV MEDIA.

Pokud z nějakého důvodu nepracuje námi dodané zařízení správně, pokusíme se vám co nejrychleji pomoci. Jsme tu pro vás 7 dní v týdnu.

Nabízíme pronájem a obsluhu nejmodernější audiovizuální/IT techniky pro širokou škálu akcí, od firemních školení, přes korporátní kongresy, společenské akce a veletržní expozice až po zábavné show.

Produkty

Nabízíme ucelenou řadu robotů a robotických stavebnic pro mateřské, základní i střední školy, včetně školení a metodiky. Obojí můžete využít jak ve výuce, tak i v klubech robotiky.

Interaktivní tabule SMART Board přináší další možnosti do výuky. Prstem ovládáte, popisovačem píšete a rukou mažete.

Interaktivní LCD displeje vstupují do českých tříd. Hlavní výhodou oproti interaktivní tabuli nebo interaktivnímu projektoru jsou nižší provozní náklady.

Pro-kognitivní a regenerační plnospektrální LED osvětlení imitující přirozené světlo od slunce v interiérech.

Dokumentové kamery snímají jakýkoliv 3D předmět nebo text a pomocí projektoru nebo displeje jej zobrazují skupině diváků.

Softwarové aplikace ve školním prostředí se soustředí na zapojení žáků a studentů do výuky pomocí interaktivní tabule nebo žákovských zařízení v rámci třídy či cloud prostředí.

Systémy PASCO jsou určeny pro měření ve fyzice, chemii a ostatních přírodních vědách. Díky měřicím systémům Pasco se zvyšuje zajímavost běžně méně oblíbených přírodovědných předmětů.

Moderní výuka vyžaduje také kvalitní digitální obsah. Nové elektronické verze učebnic jsou obohacené o animace, videa, zvuky i různá individuální a skupinová cvičení pro žáky a studenty.

Jazyková laboratoř nebo jazyková učebna je moderní výukové prostředí s přehlednou digitální knihovnou. Ta je plná připravených výukových materiálů, které jsou roztříděné v jednotlivých lekcích výuky.

ClassVR je průlomový vzdělávací systém navržený speciálně pro školní výuku, který využívá jak virtuální, tak rozšířenou realitu.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz