Anifest 2013

Festival animovaného filmu Anifest se uskutečnil na konci dubna v Teplicích.

Za devatero kopci, třemi chemičkami, v kotlině Krušnohorské, jehož písemný věhlas sahá až do 12. století, leží lázeňské město zvané Teplice, kde se uskutečnil již 12. ročník věhlasného animovaného filmového festivalu Anifest. AV MEDIA byla opět při tom a velmi ráda zajistila technickou část celého festivalu.

Mezinárodní filmový festival

V průběhu let se stal z AniFestu významný festival s mezinárodní soutěží, na který pravidelně přijíždí významní tvůrci i teoretici z oblasti animace. Stejně tak jako každý rok, i letos bylo cílem festivalu prezentovat to nejlepší ze současné české i světové produkce a představovat významné osobnosti z historie i současnosti animovaného filmu.

AV MEDIA zajistila 5 promítacích sálů, včetně zahájení a ukončení celého festivalu. Do každého sálu jsme umístili projekci, plátno, ozvučení, případně tlumočení, aby i nejmenší návštěvníci, pro které je především tento festival určen, mohli sledovat i cizojazyčné filmy.

Bohatý doprovodný program

Vzhledem k tomu, že se jedná o festival animovaných filmů, byla velká část festivalového programu věnována dětskému publiku, včetně výtvarných dílen a workshopů vedených zkušenými lektory. Festival však navštívila i celá řada studentů či starších fanoušků pohyblivých obrázků, a to nejen z České republiky. Pro děti i pro starší publikum byl připravený bohatý doprovodný program v podobě koncertů, divadelních představení a výstav.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference