AV MEDIA již počtvrté PARTNEREM BOHEMIA JAZZ FESTU

Bohemia Jazz Fest, jeden z největších jazzových festivalů v Evropě, nabídl mnoho kvalitní hudby. AV MEDIA u toho ani letos nechyběla.

AV MEDIA se i v letošním roce stala partnerem Bohemia Jazz Festu, který začal 7. července v Praze a následně pokračoval v Liberci, Brně, Táboře, Písku, Plzni a  v Domažlicích. Koncerty světoznámých jazzových zpěváků a skupin, ale i začínajících talentů si na historických náměstích diváci užili zcela zdarma.

Bohemia Jazz Fest je jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v Evropě. Festival založil v roce 2005 uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka, který chtěl představit a propagovat nejlepší světový jazz v České Republice. Měli jsme šanci vidět i takové hvězdy jako je Charles Lloyd New Quartet ze Spojených států nebo na izraelské trio Niogi. Kromě jazzu zazněla také strhující směs blues, funku a world music.

Od roku 2008 je na festivalu udělována mezinárodní cena za umělecký přínos a popularizaci jazzové hudby nazvaná Bohemia Jazz Award. K nositelům patří například John Scofield, nebo americký hudební skladatel Ralph Towner. Společně s OSA je od roku 2010 na festivalu vyhlašována soutěž o nejlepší jazzovou skladbu roku.

TECHNIKA Je pro tento typ akce zcela ZÁSADNÍ

Jednou ze základních složek při plánování obdobného eventu je otázka technického zajištění a také logistiky kvůli dlouhé šňůře akcí. AV MEDIA se stala již počtvrté partnerem a hlavním technologickým dodavatelem open air akce a kompletně zabezpečila ozvučení, osvětlení, LED stěny, zastřešené pódium vč. dopravy, logistiky, obsluhy a instalace.

Klíčovou roli při plánování podobného eventu hraje flexibilita nejen lidí, ale i požadované techniky. Hudební outdoorové festivaly se vyznačují velmi specifickými požadavky umělců, na které je potřeba reagovat na místě okamžitě, a je nutné s tím počítat dopředu. I tentokrát se nám podařilo vyhnout se neřešitelným problémům. Konkrétní plánování techniky a její logistiky jsme zahájili již zhruba 3 měsíce před konáním události. Je zapotřebí sledovat spoustu věcí včetně počasí kvůli dešti a povětrnostním podmínkám a tomu přizpůsobit plánované vybavení. I tak jsme však zvyklí počítat s možnými změnami.

Již nyní se těšíme na příští ročník Bohemia Jazz Festu a doufáme, že se vydaří minimálně stejně jako ten letošní. Více informací o festivalu a program najdete na jeho oficiálních stránkách.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference