Bohemia Jazz Fest 2019

Skvělá jazzová vystoupení rozezněla 8. - 15. července 2019 několik českých náměstí.

Jeden z největších jazzových hudebních festivalů v Evropě – Bohemia Jazz Fest tentokrát slavil výročí 30 let od sametové revoluce.

Festival založil světově uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka a jeho cíl byl od začátku jasný. Představit jazz širokému publiku v Čechách, přilákat největší zahraniční špičky. A to vše zdarma pro všechny návštěvníky. Protože hudba přece sbližuje, neklade překážky a má na ni právo každý bez rozdílu.

Z celé řady zajímavých interpretů vystoupili například rakouský kytarista Wolfgang Muthspiel, sólový americký kytarista Ralph Towner či pianista Stefano Bollani s projektem Napoli Trip. Z českých hudebníků se představilo také několik interpretů – mezi nimi i zpěvačka Lenka Dusilová.

Cenu za celoživotní přínos přijela převzít kalifornská manželská dvojice Tuck & Patti, která současně završila pražský program a naprosto si získala publikum. Nejen hudbou, ale i vtipy a pozitivní atmosférou, kterou okolo sebe šířili.

Po dvou večerech v Praze se festival přesunul do dalších měst v České republice, konkrétně do Plzně, Tábora, Liberce a Domažlic. Brněnská část bohužel byla z organizačních důvodů zrušena. Část prostředků na konání festivalu se podařilo vybrat díky crowfundingové kampani.

AV MEDIA EVENTS se postarala o veškeré osvětlení, ozvučení a stage. Také jsme zajistili LED zobrazovač o velikosti 5 x 3 metry. U světel jsme použili osvědčenou technologii od RoBe a ozvučení D&B T-series.

„Náročnost Bohemia Jazzfestu je ve skoro každodenním přesunu z jednoho města do druhého. Kdy po skončení v 22:00 vše musíme zabalit, naložit a přesunout se do jiného města. Tam vše znovu instalujeme již od 6:00.“ uvedl obchodní konzultant AV MEDIA EVENTS Vilém Komárek, který akci technologicky koordinoval.

Více informací o festivalu: www.bohemiajazzfest.cz a v reportáži ČT24

Foto: Stanislav Milata

Chcete podobnou akci?

Podobné reference