Ceny paměti národa 2012

V polovině prosince proběhl v Národním divadle již třetí ročník předávání cen Paměti národa.

Společnost AV MEDIA technologicky velmi významně podpořila tento slavnostní večer a napomohla tak k utvoření nezapomenutelné atmosféry při předávání cen osobnostem, které „ve svém životě prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova.“

Audiovizuální představení s živými herci

Záštitu nad celým slavnostním večerem předávání cen Pamětí národa, kterou v minulosti podpořil Václav Havel, převzal režisér Miloš Forman. Podium Národního divadla se proměnilo na vlakové nádraží, kam se díky technologii AV MEDIA promítaly životní příběhy významných osobností 20. století - jedná se o politické vězně, disidenty, válečné veterány, a další pamětníky. Scéna byla pojata jako kombinace projekce, osvětlení, zvuku a živých herců.

Díky dvěma projektorům Christie, které dodala AV MEDIA, byl celý večer obohacen o promítání životních příběhů jednotlivých laureátů. Vzhledem k tomu, že se tři projekce pouštěly v různých časech nezávisle na sobě, byl obsah odbavován přes mediální server Coolux. Obsah promítání, který dodalo studio Eallin Motion Art, byl připraven horizontálně, tudíž bylo zapotřebí natočit projektory o 90°. Pomocí projekce přes zrcadlo se pak obsah promítal na speciální polopropustnou látku umístěnou přímo na kulisách.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference