Ceny Paměti národa 2015

Ve Státní opeře Národního divadla proběhl v polovině listopadu již šestý ročník předávání Cen Paměti národa osobnostem z České a Slovenské republiky, které se dokázaly vzepřít nacismu.

Letošní ročník předávání těchto významných cen byl u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války, a byl proto věnovaný nejstarší generaci. Životní příběhy laureátů Anny Hyndrákové, Lýdie Kovářové, Viktora Wellemína a Branislava Tvarožka představila krátká filmová doku-dramata z dílny režiséra Radima Špačka.

AV MEDIA se opět stala partnerem této výjimečné akce a postarala se o technologické zajištění hladkého průběhu akce. Jako projekční plocha byla použita umělecky ztvárněná plechová dekorace, na kterou jsme pomocí výkonných projektorů promítaly příběhy jednotlivých laureátů. Spolu s Českou televizí jsme dále zajistili osvětlení celého sálu.

Součástí slavnostního večera byla i vystoupení Anety Langerové, Davida Kollera a kapely Tata Bojs a Preβburger Klezmer Band. Role moderátora se ujmul Martin Veselovský.

Pořadateli galavečera byli Post Bellum, Česká televize, Český rozhlas, Rozhlas a televízia Slovenska a Ústav pro studium totalitních režimů.

Více o cenách Paměti národa naleznete zde.

Záznam večera je ke shlédnutí na stránkách ČT.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference