Ceny Paměti národa 2019

Jubilejní 10. výročí Cen Paměti národa u příležitosti oslav 17. listopadu.

Listopad byl v tomto roce opravdu významný měsíc pro Český národ. Na datum 17. 11. připadá jeden z nejdůležitějších státních svátků a tento rok jsme navíc oslavili třicáté výročí od pádu komunismu. V ten samý den se také uskutečnilo slavnostní udílení Cen Paměti národa, kterými se každý rok oceňují lidé, kteří se v průběhu života zachovali čestně a statečně, navzdory totalitním režimům.

 AV MEDIA EVENTS je hrdým partnerem tohoto projektu již několik let. Technicky jsme podpořili tento galavečer v Národním divadle v přímém přenosu České a slovenské televize a Českého rozhlasu Plus. S AV technikou jsme zajistili projekci a osvětlení uvnitř v divadle. Jednotlivé medailonky se promítali na plátno, které se spouštělo dolů a velmi pěkná dekorace se řešila pomocí projekce na zavěšené plechy. Při projekci příběhů z venku na budovy, jsme se podíleli na zajištění ozvučení.

V tento významný galavečer bylo oceněno celkem 5 hrdinů z 5 postkomunistických zemí – Česka, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa. A právě jejich zpracované příběhy, byly odpromítány v sále divadla a odvysílány v přímém přenosu k divákům u domácích TV. Nepochybujeme, že jejich příběhy budou inspirovat i budoucí generace. Laureáty, kteří byli oceněni za své hrdinské činy, jsou Miroslav Hampl, László Regéczy-Nagy z Maďarska, Władysław Frasyniuk z Polska, Dalma Špitzerová ze Slovenska a Dietrich Koch z Německa. Kandidáti na ocenění se vybírají z příběhů ve veřejně přístupné internetové sbírce Paměť národa, kterou založilo Post Bellum spolu s Českým rozhlasem a Ústavem pro studium totalitních režimů. Letos poprvé laureáty vybíral mezinárodní výbor složený z historiků.

Jsme velmi potěšeni, že jsme tento významný večer pomohli uskutečnit. Za tuto akci jsme obdrželi poděkování za partnerství a podporu.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference