Festival světla SIGNAL 2013

Společnost AV MEDIA se stala hlavním technologickým partnerem festivalu, kdy se ve veřejném prostoru představuje vrchol audiovizuálního umění.

AV MEDIA se postarala o technickou realizaci jedné z největších kulturních událostí podzimu 2013, festivalu světla Signal. Jednalo se o příjemnou procházku večerní metropolí, kterou doslova rozsvítily tisíce světel. Praha se na čtyři dny proměnila v centrum moderních technologií a neotřelých nápadů, akci si nenechaly ujít statisíce lidí.

Festival světla Signal představil ve veřejném prostoru vrchol audiovizuálního umění. Přes 30 domácích i zahraničních umělců světového formátu ukázalo divákům své umění a pomocí velkolepých videomappingů a světelných instalací zpříjemnili procházku historickým srdcem Prahy.

Videomappingové projekce uchvátily každého návštěvníka festivalu

AV MEDIA zajistila promítání velkolepých videomappingových projekcí na Kostel sv. Ludmily, Arcibiskupský palác, Palác Hybernia a Michnův palác. Jednou z nejpopulárnějších instalací ročníku 2013 se stal Chrám sv. Ludmily, který ožil v duchu starořecké Khôry. Na Arcibiskupském paláci bylo možné obdivovat oživlou siluetu od kolektivu umělců Telenoika, nevšední pohled na Palác Hybernia nabídl divákům kolektiv evropských umělců Antivj. České duo The Macula (Amar Mulabegovič a Dan Gregor), které je známé také z videomappingu na pražský Orloj, si pro své nejnovější představení vybralo Náměstí Míru. Videomappingové projekce uchvátily každého návštěvníka festivalu.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference