Letošní Colours of Ostrava byly organizačně nejsložitější v historii

V polovině července proběhl jubilejní patnáctý ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava, který dlouhodobě patří k těm největším a nejlepším v České republice.

Colours of Ostrava je mezinárodně známý hudební festival, a tak není divu, že i britský deník The Guardian jej letos zařadil mezi Top 10 letních hudebních festivalů. Tomu odpovídal i bohatý program, který probíhal na dvaceti scénách. Největším lákadlem letošního ročníku Colours of Ostava byl Passenger, britský písničkář s nezaměnitelným hlasem, australští Tame Impala, irští Kodaline nebo elektro legenda Underworld. Zatímco v minulých ročnících návštěvníky sužovala tropická vedra a oblaka prachu, letos počasí naservírovalo opačný extrém. Chladno a především vytrvalý déšť zapříčinil, že se návštěvníci brodili v bahně a Ostravě se začalo přezdívat „Slezské Glastonbury“. Ani to však nezabránilo více než čtyřiceti tisícům návštěvníků si festival užít naplno, doslova do poslední kapky.

 Naopak pořadatelům a technickému personálu však letošní ročník udělal nejednu vrásku na čele. „Byl to pro nás nejtěžší ročník v historii a jen díky tomu, že mnoho lidí z pořadatelského týmu ani nespalo, se vše podařilo zvládnout,“ uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová. Ta také ocenila zejména tým zvukařů, který udržel zvuk na špičkové úrovni, a také festivalovou produkci.

Dlouhodobým video partnerem festivalu je společnost YVENTECH, člen skupiny AV MEDIA. Robotické full HD kamery a veškerou projekci včetně 256m2 LED obrazovek obsluhoval 35 členný tým. Ten také kompletně zajistil výraznou festivalovou novinku MELTINGPOT – mezinárodní diskuzní fórum, ve kterém probíhaly diskuze na různá témata. Probírala se současná politika, ekonomika, věda, design, filosofie a mnoho dalšího.

Společnost RentalPRO kompletně technicky zajistila druhou stage tohoto, zřejmě nejprestižnějšího, tuzemského hudebního festivalu. Špičkový zvuk se podařilo zajistit díky skvělému modulovému systému NEXO STM. Mimo zvukového aparátu visela na 32 elektrických řetězových kladkostrojích i světelná technika. Mezi 181 světly rozhodně stojí za zmínku výborné JB-Lighting P4 a ROBE Square. Světelnou atmosféru dokresloval LED Color WEB.

Na akci nechybělo ani zastoupení samotné AV MEDIA, která se postarala o ozvučení a osvětlení chill out zóny Captain Morgan. V zábavním stanu byly použity reproduktory JBL a světla ROBE.   

Pokud jste letošní ročník festivalu nestihli, nezoufejte. Už nyní se můžete těšit na šestnáctý ročník festivalu, který proběhne v termínu od 19. do 22. července 2017.

Podobné reference