Pražský svátek světel – festival SIGNAL 2018

Letos již pošesté Praha ožila mnoha světelnými instalacemi během jedné z nejnavštěvovanějších kulturních akcí v České Republice. Od čtvrtka 11. října do neděle 14. října bylo k vidění celkem 22 uměleckých instalací.

Festival se nově rozšířil i mimo svá běžná stanoviště, tentokrát se nabídka lokací rozrostla i o oblast Karlína, aby tak odlehčila přeplněnému programu v centru. Na Karlínském náměstí také ve čtvrtek proběhlo hlavní zahájení festivalu.

Ani tentokrát nechybělo AV MEDIA – jako již tradičně jsme se stali technologickým partnerem festivalu a technologicky zabezpečili dvě instalace – videomapping na Karlínském náměstí a světelnou projekci u Klementina.

Future Ruins

V Karlíně autor expozice, francouzský umělec Romain Tardy, využil k digitální projekci hlavní dominanty náměstí – kostel svatého Cyrila a Metoděje. Videomapping obohatil o 12 světelných soch, rozmístěných na trávníku před kostelem, symbolizujících pozůstatky světa bez časové stopy.

Aquarium

Zeď u Klementina se změnila v akvárium tvořící světelné obrazce za pomoci umělé inteligence. Polsko-americký umělec Marpi vytvořil vlastní aplikaci, která funguje na základě strojového učení. Diváci si mohli do svých mobilů stáhnout právě tuto aplikaci a pomocí ní měnit vzhled akvária.

Foto: Stanislav Milata

Chcete podobnou akci?

Podobné reference