Anifilm 2015

Pohostinné lázeňské město Třeboň přivítalo na začátku května další ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm.

Další ročník úspěšného festivalu

V pořadí již šestý ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm 2015 navštívilo více než 25 000 diváků, kteří se těšili z filmových, odborných i bohatých doprovodných programů. Program letošního ročníku byl opravdu velmi pestrý. Festival letos oslavoval spolu s Českou televizí 50 let Večerníčku, v několika pásmech a přednáškách představil program věnovaný fenoménu aplikované animace – tedy interaktivní aplikace, počítačové hry, reklamy a spoty, výukové filmy, znělky apod., kdy se diváci seznámili s nejen s nejlepší zahraniční tvorbou ale také s českou animovanou historií v podobě dobových reklam a výukových filmů, ale také se současnými interaktivními hrami a vzdělávacími projekty. Dalším tématem, které letošní Anifilm otevřel je street animace, která vstupuje do ulic a ty pak v reálném prostředí pomocí animace oživuje. Divácky oblíbená Bilance pak představila pět celovečerních snímků: Škatuláci, Ovečka Shaun ve filmu, Jak vycvičit draka 2, Velká šestka a Tučňáci z Madagaskaru. Součástí programu byly i výstavy, profesionální program Visegrad Animation Forum, či vyhlašování několika festivalových soutěží.

AV MEDIA se opět stala partnerem celého festivalu a postarala se o dokonalý audiovizuální zážitek na všech pěti místech, na kterých se promítalo. Divadlo J. K. Tyla, loutkové divadlo, Schwarzenberský sál, Roháč, i Masarykovo náměstí bylo plně vybaveno projektory a kvalitním ozvučením, které pro posluchače vytvářely nezapomenutelné prostředí.

O festivalu:

Festival představuje aktuální trendy, postupy, technologie a animační techniky. Podporuje rozpracované či zcela nové animační projekty, jejich tvůrce, producenty a distributory. Poskytuje prostor pro pozitivní konfrontaci a navazování nových kontaktů mezi filmovými profesionály z celého světa. Je určen tvůrcům a filmovým profesionálům, studentům, pedagogům, filmovým teoretikům a všem fanouškům animované tvorby včetně dětí. Anifilm chce dlouhodobě reprezentovat a propagovat Českou republiku, Jihočeský kraj a město Třeboň ve světovém kontextu.

Další informace o Anifilmu naleznete zde.

Chcete podobnou akci?

Podobné reference