První ročník festivalu vertikálního filmu

Festival Vertifilms představil dvacítku filmů z celého světa v dříve zatracovaném formátu „na výšku“.

V listopadu proběhl v prostorách Národní galerie v Praze první ročník festivalu vertikálního filmu Vertifilms. Diváci v jedinečném prostředí gotického kostela zhlédli dvě desítky krátkých snímků z celého světa natočených na výšku.

V areálu Kláštera sv. Anežky České se představily filmy ve "výškovém" formátu, který především díky mobilním telefonům a sociálním sítím v současnosti získává stále více příznivců. "První ročník představil 22 filmů z patnácti zemí celého světa. Těší nás velký zájem, který tvůrci měli o promítání jejich filmu právě v gotických prostorách kostele Sv. Salvátora v Praze. Šest filmů zde bylo uvedených ve světové premiéře," říká ředitel festivalu Kryštof Šafer.

Vertikální filmy byly promítány projektorem Panasonic DZ21K na impozantní plátno Stumpfl vysoké bezmála deset metrů v prostorách kostela sv. Salvátora, v areálu nově zrekonstruovaného Kláštera Sv. Anežky České. "Jsem ohromen kvalitou provedení celé řady snímků, které se prezentovaly na tomto festivalu. Jedná se o opravdu hodnotné doplnění našeho výstavního cyklu Moving Image Department,“ říká člen poroty a hlavní kurátor Národní galerie v Praze Adam Budak.

Festival se konal ve spolupráci s Národní galerií v Praze pod záštitou hlavního města Prahy. Partnerem akce byla společnost AV MEDIA. Ta se kromě projektoru a plátna postarala i kompletní ozvučení a osvětlení prostoru a odbavení filmů.

 Více informací:

www.vertifilms.com

www.facebook.com/vertifilms 

Chcete podobnou akci?

Podobné reference