< Zpět

Muzeum Hlučínska

Stálá interaktivní expozice, s názvem, "Kdo jsou lidé na Hlučínsku", mapuje historii Hlučínska.

P1310037
IMG_9111
P1310046
IMG_9117
IMG_9125
P1310034

Muzeum Hlučínska

Muzeum Hlučínska obnovuje aktivitu městského muzea Hlučín, založeného v roce 1948. Součástí muzea je informační centrum, které poskytuje pro potřeby obcí, turistického ruchu a kulturních a vzdělávacích institucí údaje o místním regionu. Muzeum se v současné době prezentuje krátkodobými výstavami.

Rok realizace: 2013
Kategorie: Kultura

Stálou expozici "Kdo jsou lidé na Hlučínsku" tvoří tři celky - nádvoří, přízemí a podkroví. V historické budově muzea je umístěna interaktivní expozice, která návštěvníkům umožňuje nahlédnout do dějin Hlučínska. Atmosféra je umocněna scénickým osvětlením, které tvoří více než sto bodovek a reflektorů. Obsah expozice tvoří vzpomínky pamětníků, historické dokumenty, zajímavé exponáty, ale především informační databáze a audiovizuální dokumenty, zpracované právě pro expozici Hlučínska. Součástí expozice je rovněž nádvoří s venkovní expozicí. 

Hlučínsko není jen pojmenováním zeměpisným, ale je též fenoménem moderních českých dějin. Představuje v dějinách českých zemí  zvláštní, specifickou vývojovou cestu. Více na webových stránkách Muzea Hlučínska.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz