< Zpět

Informační centrum Jaderné Elektrárny Dukovany

Špičková audiovizuální technika, zajímavé téma, skvělý obsah, interaktivita, to vše vás čeká při návštěvě nového informačního centra Jaderné Elektrárny Dukovany.

6
9
8
3
13
15
4
5
ČEZ - Jaderná Elektrárna Dukovany logo

ČEZ - Jaderná Elektrárna Dukovany

Původní Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany bylo otevřeno v listopadu 1994 a navštívilo jej více než půl milionu návštěvníků. Během roku 2014 prošlo Infocentrum rekonstrukcí a bylo znovu zpřístupněno veřejnosti od ledna 2015.Od roku 1985 do ledna roku 2015 bylo na všech čtyřech blocích elektrárny vyrobeno více než 384 miliard kWh elektrické energie, což je nejvíce ze všech elektráren v České republice. Elektrárna Dukovany pokrývá přibližně 20 % spotřeby elektřiny v ČR. Ročně vyrobí více než 14 mld. kWh, což by stačilo k pokrytí spotřeby všech domácností v ČR.

Rok realizace: 2015
Kategorie: Kultura

Společnost AV MEDIA stála při projektu a realizaci nejmodernějšího informačního centra v České republice. Tím se může pochlubit Jaderná Elektrárna Dukovany. Návštěvníci tak mají možnost navštívit "zmenšený areál elektrárny" a seznámit se s fungováním jaderné elektrárny. Interaktivní expozice nabízí návštěvníkům množství zajímavých témat. Díky moderním technologiím jsou návštěvníci přímo vtažení do děje a mohou si zábavnou formou vyzkoušet vše na vlastní kůži, třeba i vstoupit do jaderného reaktoru. 

Nová expozice v informačním centru zprostředkovává reálnou představu o fungování jaderné elektrárny od informací o jaderném palivu přes princip výroby elektrické energie v jaderné elektrárně až po nakládání s použitým palivem a radioaktivními odpady. Samostatné místo v expozici má i přehled o jaderné energetice ve světě, tématika jaderné bezpečnosti a vysvětlení základů jaderné fyziky.

Podívejte se na reportáž ČT - Události v regionech (minuta 8:51)

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz