< Zpět

Informační centrum obnovitelných zdrojů skupiny ČEZ

Stěžejním požadavkem při návrhu expozice Informačního centra obnovitelných zdrojů v prostorách bývalé vodní elektrárny Hučák byla interaktivita.

IMG_9254
IMG_9257
IMG_9278
IMG_9287
IMG_9295
IMG_9299
IMG_9301
IMG_9324
Skupina ČEZ logo

Skupina ČEZ

V květnu roku 1908 rozhodla městská rada Hradce Králové o stavbě malé vodní elektrárny Hučák na řece Labi. Právě zde jsme pro vás o sto let později otevřeli nejnovější Infocentrum Skupiny ČEZ. Je specializováno na obnovitelné zdroje energie

Rok realizace: 2014
Kategorie: Kultura

Kinosál

V kinosálu je velice efektivní úvodní projekce. Obnovitelné zdroje jsou zde prezentovány na 12m plátně v návaznosti na jednotlivá roční období. Každá část je podpořena efektními fotografiemi a impozantní hudbou hudebního skladatele Varhana Orchestroviče Bauera, který je průvodcem filmu a s nímž si přírodní živly pohrávají. Návštěvník má možnost ověřit si znalosti přímo v rámci expozice na dotykovém panelu, kde běží hra vztahující se k tématu. Zasoutěží si a porovná výsledky s ostatními.

Interaktivní expozice v prvním patře

V rámci naučné expozice je umístěno mnoho tzv. „hraček“ – modelů, na kterých je názorně předveden princip získávání větrné, vodní, sluneční energie a energie biomasy.

Laboratoř, malá učebna, recepce

Recepce – odpočinková zóna a možnost připojení k internetu. Laboratoř a malá učebna – technika pro doplnění výkladu a pomůcky pro experimenty s obnovitelnými zdroji.

Autorkou scénáře expozice je JUDr. Kateřina Soukupová, architektonické řešení expozice stvárnil architekt Jakub Turek.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz