< Zpět

Dům Gustava Mahlera Jihlava

V roce 2009 došlo k rekonstrukci stávajících výstavních prostor a k otevření nových expozic muzea Gustava Mahlera.

Mahler (2009-10-14) 153
Mahler (2009-10-14) 149
Mahler (2009-10-14) 165
Mahler (2009-10-14) 179
Mahler (2009-10-14) 136
Město Jihlava logo

Město Jihlava

Od července 2008 je provozovatelem objektu znovu město. Po rekonstrukci výstavních prostor byl dům Gustava Mahlera slavnostně znovu otevřen 25. září 2008 výstavou Vladimíra Franze Písně potulného tovaryše. Prostory jsou oživeny atraktivní výmalbou a moderním osvětlením. V přízemí je stylizovaná nekuřácká kavárna, dále informační a prodejní místo. V prvním patře se nachází expozice, která představuje návštěvníkům Mahlerův život a dílo. Ve druhém patře jsou k dispozici prostory, které umožňují konání výstav a kulturních akcí.

Rok realizace: 2014
Kategorie: Kultura

Prostory domu byly oživeny atraktivními a nápaditými interiéry, scénickým osvětlením a audiovizuální technikou. Atmoséra je navíc umocněna hudbou Gustava Mahlera, která návštěvníky provází téměř na každém kroku. Spojením architekta a integrátora tak vznikla hravá a interaktivní expozice, která návštěvníkům nabízí příběh, který osloví návštěvníky každé věkové kategorie.

Expozice "Rodina Gustava Mahlera"

Ve sklepních prostorách, kde se tato expozice nachází, je k vidění mnoho hraček, modelů, jako jsou hlavolamy, chemické baňky, chemické aparatury, ale i dekorační předměty a hudební nástroje. Nejen děti, ale i dospělí se zajisté zabaví u informačních kiosků, které rozšiřují vědomosti hravou formou.

Expozice "Soužití 3 kultur, české, židovské a německé"

Na cestě do této expozice je možné zaposlouchat se do hudby Gustava Mahlera. Tato expozice představuje Jihlavu 19. století. Na kamenné dlažbě náměstí stojí trojice postav české, židovské a německé národnosti. Expozice je navíc oživena audiovizuální technikou. Na plazmové obrazovce běží životopisný dokument o životě Gustava Mahlera a v infokioscích je možné se odreagovat a prověřit své znalosti zeměpisu Evropy zábavnou formou. Architekt nezapomněl ani na děti. Ve „Světě dětí“ si mohou malí návštěvníci zapůjčit na hraní magnetickou tabuli, puzzle či domino, vše s tématikou Gustav Mahler a Jihlava.

Expozice "Gustav a Alma"

Tato expozice, která odhaluje historii moderními technologiemi působí na návštěvníka velmi uklidňujícím a pozitivním dojmem. Navíc se zde můžete na chvíli zastavit a zaposlouchat se do hudby Gustava Mahlera. Pro návštěvníky je připraven i pětiminutový film s názvem „Chlapcův kouzelný roh“. Hlavním tématem tohoto filmu je místo Gustava Mahlera v moderní hudbě. Film mohou návštěvníci zhlédnout na projekci v AV sálu.

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz