< Zpět

Nové nahrávací studio v Broumovském klášteře

V Broumovském klášteře proběhla nejrozsáhlejší rekonstrukce za posledních 100 let

broumov
Broumovský klášter logo

Broumovský klášter

V prostorách národní kulturní památky je Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov evropská kulturní instituce podněcující tvořivost, sebevědomí a toleranci. Je pohostinným místem vzdělávání, umění, dialogu, setkávání a spolupráce. Inspiruje prohlídkou monumentální ukázky české barokní architektury stejně jako živým programem a kulturou. Inspiruje i svým současným příběhem a nechává v sobě „číst“ v duchu hesla: „Quæ sit sapientia, disce legendo!“, tedy: „Co je moudrost, uč se čtením!“.

Rok realizace: 2015
Kategorie: Kultura

Projekt Broumovského kláštera zahrnuje tři části, které měly za úkol zajistit pro klášter nestandardní technické AV zázemí.

Nahrávací studio umístěné přímo v prostorách kláštera
Technologie studia umožňuje komplexní napojení do vybraných sálů a salónků v areálu kláštera a prostřednictvím vysokorychlostní sítě Ethernet a speciálních mobilních expandérů virtuálně napojených k nahrávacímu pultu, tak z těchto prostor učinit nahrávací místnosti pro živé koncerty, které se zde pravidelně pořádají.

Velký kulturní sál „Dřevník“
Sál disponuje velmi kvalitním distribuovaným ozvučením a světelnou technikou a měl by sloužit k pořádání kulturních a společenských akcí v Broumově. Jeho ostrý provoz odstartoval vyprodaný koncert Hradišťanu.

Soustava mobilního ozvučení
Soustava mobilního ozvučení  kvalitativně i techniky odpovídá vybavení kulturního sálu a v praxi bude sloužit klášteru pro externí akce v rámci regionu.

Více o projektu rekonstrukce Broumovského kláštera naleznete zde nebo v reportáži České televize.  

Potřebujete poradit?
Odebírat novinky Kontaktujte nás

Kontaktovat praha@avmedia.cz